Filharmonia im. Romualda Traugutta

’11

MENU

’10

’09

’08

’07

’06

’05

’04

’03

’02

’01

’00

’99

W tym miejscu można znaleźć informacje o wszystkich koncertach i festiwalach zrealizowanych przez Filharmonię im. Romualda Traugutta od września 1999 roku.

 

 

 

Rok 2011

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor

Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

VIII FESTIWAL PASYJNY

 

Pod Patronatem

Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego

oraz Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa

 

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

 

 

Wielki Tydzień 2011

 

 

17 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

BĘDĘ ŚPIEWAŁ CI PSALM WOBEC ANIOŁÓW

 

Psalmy dawidowe (wybór) w przekładzie Bohdana Drozdowskiego

Johann Sebastian Bach

Kantaty: „Ich habe genug” BVW82 i „Ich will den Kreuzstab gerne tragen” BVW56

 

Ryszard Cieśla – baryton,

Dagmara Dudzińska – fortepian,

Krzysztof Gosztyła - aktor

 

18 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

Narrabo omnia mirabilia tua – rozważanie tajemnic męki i śmierci Chrystusa

 

Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI

Magdalena Jóźwińska - cantore solista,

Michał Sławecki - magister chori

 

19 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

I Z KORON WYBRAŁ KORONĘ CIERNIOWĄ

 

Pasyjne arie i duety Bacha, Haendla, Haydna, Mozarta, Rossiniego oplecione poezją pasyjną.

 

Aleksandra Górska – aktorka,

Andrzej Ferenc – aktor,

Ewa Pelwecka - fortepian

 

Studenci Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina:

Anna Koźlakiewicz – sopran,

Anna Szostek – sopran,

Eliza Szulińska - sopran,

Klaudia Ziajkowicz- sopran,

Elwira Janasik – mezzosopran,

Joanna Motulewicz – mezzosopran,

Jadwiga Niebelska – mezzosopran,

Jin-Tae Yoon – tenor, Kamil Kaznowski – bas

 

20 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

Koncert Pod Patronatem

Jego Ekscelencji Arcybiskupa Henryka Hosera – Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej

 

CARMINA TEMPORIS PASSIONIS

 

Giovanni Battista Pergolesi Stabat Mater

 

Paweł Łukaszewski – muzyka,

Jerzy Wojtczak-Szyszkowski – słowa

 

Luctus Mariae (Żałość Maryi) PRAPREMIERA

 

Anna Mikołajczyk-Niewidział – sopran,

Piotr Olech – kontratenor,

Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

oraz Władysław Kłosiewicz – klawesyn, Paweł Pańta – kontrabas

 

 

 

Koncerty odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych

Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

 

 

 

 

Rok 2010

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

 

 

 

IV FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

INCARNATUS EST

 

 

26 – 30 grudnia 2010

 

26 grudnia, niedziela godz. 17.30

Kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście 68

 

Georg Friedrich Haendel MESJASZ (wybór)

 

Marta Boberska – sopran, Anna Radziejewska – mezzosopran

Sylwester Smulczyński – tenor, Andrzej Klimczak – bas,

Andrzej Ferenc – aktor

Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja Mysińskiego

 

 

27 grudnia, poniedziałek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

WESELE ŚPIEWAJMY

 

Kolędy staropolskie (XVI w.)

 

Apolonia Nowak – śpiew, Krzysztof Kur – tenor

 

Zespół Ars Nova

 

Joanna Nogal – skrzypce, Marcin Zalewski – lutnia, viola da gamba

Paweł Zalewski – viola da gamba, Krzyszof Owczynik – flety, cornamuse, cynk, Robert Krajewski – puzon

Jacek Urbaniak – flety, pomort, cornamuse, opracowanie, kierownik zespołu

 

 

28 grudnia, wtorek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

KOLĘDY POLSKIE W JAZZOWYM BRZMIENIU

 

Marek Bałata Quartet

 

Marek Bałata – vocal, Marek Markowski – piano

Tomasz Kupiec – bass, Bartek Staromiejski – drums

 

 

29 grudnia, środa godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

Z NAMI BÓG

 

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej pod dyrekcją ks. Jerzego Szurbaka

 

 

30 grudnia, czwartek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

WIECZÓR KOLĘD PATRIOTYCZNYCH

 

Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego.

 

Filharmonia im. Romualda Traugutta:

 

Dorota Późniecka – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor, Ryszard Cieśla – baryton

Ewa Pelwecka – fortepian, organy; Marcin Zalewski – gitara

Małgorzata Rożniatowska – aktorka, Andrzej Ferenc – aktor

 

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliło

Miasto Stołeczne Warszawa

 

WSTĘP WOLNY

 

 

X LETNI FESTIWAL PIEŚNI PIEŚNI

 

 

Część II

 

2 października – 20 listopada 2010

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie - Sala Biała

 

 

2 października, sobota g.16.30, Sala Biała

 

PIEŚŃ HISZPAŃSKA

Manuel de Falla,

Joaquín Turina ,

Federico García Lorca

i Isaac Albéniz

 

Carmen Serrano – sopran

Francisco Manuel Soriano Ramírez – fortepian

Francisco Bernier – gitara

 

 

 

9 października, sobota g.19.00, Sala Biała

 

PIEŚŃ NIEMIECKA

Richard Wagner

 

Iwona Kowalkowska – sopran

Ewa Pelwecka – fortepian

Robert Cieśla – tenor

Beata Szebesczyk – fortepian

 

 

16 października, sobota g.16.30, Sala Biała

 

FELIKS RYBICKI

 

Ania Karasińska – sopran

Artur Rożek – baryton

Krystyna Borucińska – fortepian

 

 

23 października, sobota g.16.30, Sala Biała

 

PIEŚŃ HOLENDERSKA

Julius Röntgen, Johannes Röntgen,

Mitchell Sandler Songcircle

 

Vera Lansink – sopran

Nicoline Bovens – mezzosopran

Joost van der Linden – tenor

Mitchell Sandler – baryton

Elizabeth Mucha – fortepian

 

 

 

X Wieczory z Poezją – Salony Artystyczne

 

 

6 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała

 

SALON WIEDEŃSKI

Franz Schubert, Wilhelm Müller

 

Winterreise op.89

 

Krzysztof Gosztyła – aktor

Ryszard Cieśla – baryton

Dagmara Dudzińska – fortepian

 

 

13 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała

 

SALON PETERSBURSKI

Piotr Czajkowski, Aleksander Puszkin

 

Andrzej Ferenc – aktor

Anna Lubańska – mezzosopran

Dagmara Dudzińska – fortepian

 

 

 

20 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała

 

POECI MŁODEJ POLSKI

ORAZ PIEŚNI

MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA

I KAROLA SZYMANOWSKIEGO

 

Krzysztof Gosztyła – aktor

Łukasz Hajduczenia – baryton

Krystyna Raczyńska – fortepian

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

 

Miasto Stołeczne Warszawa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

 

WARSZAWSKIE DZIECI

 

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

 

 

30 lipca 2010, piątek godz. 19.15

Kościół p.w. św. Stanisława Kostki

w Warszawie na Żoliborzu (ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2)

 

 

PROGRAM

 

 

MARSZ MOKOTOWA

słowa Mirosław Jezierski („Karnisz”), muzyka Jan Markowski („Krzysztof”)

 

tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 35 z dnia 2. VIII. ’44 r. Żołnierze Stolicy!)

 

SZTURMÓWKA

słowa Stanisław Ryszard Dobrowolski („Goliard”), muzyka Jan Ekier („Janosik”)

 

tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 38 z dn. 3. Sierpnia ’44 r. Boże Wielki! )

 

WARSZAWSKIE DZIECI

słowa Stanisław Ryszard Dobrowolski („Goliard”), muzyka Andrzej Panufnik.

 

DESZCZ JESIENNY

słowa Marian Matuszkiewicz („Rysiek”), muzyka nieznanego autora

 

HEJ, CHŁOPCY...

słowa. i muzyka Krystyna Krahelska („Danuta”)

 

tekst (Z pierwszej linii frontu z dn. 16. Sierpnia ’44 r. Pierwszy dzień walki, wraz z nim pierwsze ofiary.)

 

DOROTA

słowa i muzyka Jerzy Dargiel („Juda”)

 

SANITARIUSZKA MAŁGORZATKA

słowa Mirosław Jezierski („Karnisz”), muzyka Jan Markowski („Krzysztof”)

 

O, BARBARO

słowa i muzyka Krzysztof Kamil Baczyński

 

tekst (Warszawianka Nr 5 z dn. 12 sierpnia ’44 r. W sierpniowym powstaniu warszawskim)

 

WALCZĄCA WARSZAWA

słowa Eugeniusz Żytomirski, muzyka Zbigniew Krukowski

 

DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ

słowa i muzyka Stanisław Magierski

 

PAŁACYK MICHLA

słowa Józef Szczepański („Ziutek”), muzyka anonimowa

 

SIEKIERA, MOTYKA

słowa i muzyka nieznanego autora

 

tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 76 z 8 września ’44 r. Po bardzo ciężkim dla Warszawy...)

 

MARSZ ŻOLIBORZA

słowa Bronisław Lewandowski („Zbyszek”), na melodię Lotnik skrzydlaty

 

ZOŚKA

słowa Donat Czerewacz („Sójka”), muzyka Jerzy Zakrzewski („Linowski”)

 

tekst (Nakaz chwili Nr 19 z dn. 27 września ’44 r. Po ostatnich bombardowaniach...)

 

MODLITWA OBOZOWA

słowa i muzyka Adam Kowalski

 

tekst (Dziennik Radiowy AK XXII Obwodu Nr 58 z dn. 26. Września ’44 Osiem tygodni już odcięci jesteśmy od świata...)

 

SZARE SZEREGI

słowa i muzyka Tomasz Jaźwiński (pseudonim „Julek”)

 

NAPRZÓD DO BOJU

słowa Stanisława Mueller lub Kazimierz Kumaniecki („Aniela”), muzyka „Pochmurny”

 

tekst (Lokalny dodatek do „Biuletynu Informacyjnego” pt. „Wiadomości powstańcze” pod redakcją Kazimierza Moczarskiego: Do widzenia Warszawo!)

 

PIOSENKA O WARSZAWIE

słowa i muzyka Albert Haris

 

tekst (Stefan Kardynał Wyszyński Dobrze wiecie, że w czasach trudnych i przełomowych...)

 

ARMIA KRAJOWA

słowa Zbigniew Kabata („Bobo”), muzyka Tadeusz Kaczyński – założyciel Filharmonii im. Traugutta

 

Aranżacje wszystkich utworów Włodzimierz Korcz

 

 

WYKONAWCY:

 

Dorota Późniecka – sopran,

Katarzyna Bienias – sopran,

Aneta Łukaszewicz – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor,

Andrzej Wiśniewski – tenor,

Mateusz Zajdel – tenor,

Ryszard Cieśla – baryton,

Artur Rożek – baryton,

Remigiusz Łukomski – bas,

Andrzej Ferenc – aktor,

Ewa Pelwecka – fortepian

 

 

Koncert sfinansowany przez Dzielnicę Żoliborz Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 

 

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria i Sala Uczt

 

X LETNI FESTIWAL

PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

3 - 25 lipca 2010

w ramach X Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

 

Oranżeria i Sala Uczt o godz. 15.00

 

 

3 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria

 

IGNACY JAN PADEREWSKI

 

Leszek Świdziński – tenor

Witold Żołądkieiwcz – baryton

Ingrida Gapova – sopran

Mariusz Rutkowski – fortepian

 

 

4 lipca, niedziela godz. 15.00 Sala Uczt

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Ars Nova pod. Kier. Jacka Urbaniaka

Anna Mikołajczyk – sopran

Grzegorz Zychowicz – bas

 

program...

 

 

10 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria

 

JÓZEF ELSNER

 

Dorota Lachowicz - mezzosopran

Józef Kolinek – skrzypce

Katarzyna Drogosz – pianoforte

 

program...

 

 

11 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria

 

ZAPOMNIANI KOMPOZYTORZY XIX I XX W.

Witold Friemann, Witold Maliszewski,

Stanisław Lipski, Stanisław Duniecki,

Emanuel Kania, Kazimierz Julian Kratzer, Zdzisław Jachimecki

 

Olga Pasiecznik – sopran

Natalia Pasiecznik - fortepian

 

 

 

 

17 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria

 

KAROL SZYMANOWSKI

 

Aleksandra Resztik – sopran

Adam Zdunikowski – tenor

Piotr Latoszyński - fortepian

 

 

 

18 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Robert Gierlach – bas-baryton

Edward Wolanin - fortepian

 

 

24 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Anna Wierzbicka – sopran

Wojciech Gierlach – bas-baryton,

Beata Szebesczyk – fortepian

 

 

25 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria

 

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Piotr Nowacki – bas

Anna Kutkowska-Kass – sopran

Robert Morawski – fortepian

 

WSTĘP WOLNY

 

po wykupieniu biletu wstępu do Parku

 

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

 

Miasto Stołeczne Warszawa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria

 

VI FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ

 

12 - 27 czerwca 2010

w ramach X Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria o godz. 15.00

 

 

12 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ NIEMIECKA

Ludwig van Beethoven

 

Urszula Kryger – mezzosopran,

Krzysztof Szmyt – tenor,

Łukasz Hajduczenia – baryton,

Jan Stanienda – skrzypce

Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela,

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

 

 

13 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ DUŃSKA

Erik Bach, Peter Heise,

Eva Noer Kondrup, F.Kuhlau,

Peter Erasmus Lange-Müller,

Carl Nielsen, Poul Schierbeck

 

Susanne Bungaard – sopran

Mette Christensen – fortepian

 

 

 

19 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ ROSYJSKA

Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow

 

Anna Lubańska – mezzosopran

Mariusz Rutkowski – fortepian

 

 

 

20 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ ISLANDZKA

Atli Heimir Sveinsson, Ási í Bæ Oddgeir Kristjánsson

 

Hanna Dora Sturludóttir – sopran

Freyja Gunnlaugsdottir – klarnet

Daniela Hlinkova – fortepian

 

 

 

 

26 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ FRANCUSKA

Ernest Chausson, Claude Debussy,

Jacques Ibert, Francis Poulenc, Maurice Ravel

 

Dorota Lachowicz – mezzosopran

Piotr Łykowski – kontratenor

Ewa Pelwecka – fortepian

Anna Rutkowska-Schock – fortepian

 

 

 

27 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ WĘGIERSKA

Bela Bartok, Zoltán Kodály

 

Justyna Reczeniedi – sopran

Zsolt Haja – baryton

Ella Susmanek – fortepian

 

 

WSTĘP WOLNY

 

po wykupieniu biletu wstępu do Parku

 

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

 

Miasto Stołeczne Warszawa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Muzyka, Słowo i Cisza

 

CZUWANIE ARTYSTÓW

 

pamięci Prezydenta RP i wszystkich Ofiar katastrofy w Smoleńsku

 

Kościół Środowisk Twórczych

pod wezwaniem Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie

 

 

Plac Teatralny 18, tel./fax 22 8290015

 

Codziennie od wtorku 13 kwietnia do soboty 17 kwietnia 2010

w godzinach 17.00 – 21.30 (wtorek)

i 18.00 – 21.30 (środa – sobota)

 

Sobota, 17 kwietnia 2010

 

19.25 - 19.50 Fiharmonia im. Romualda Traugutta – polskie pieśni patriotyczne

 

Małgorzata Ajdukiewicz – sopran, Joanna Matraszek – sopran,

Dorota Późniecka – sopran, Małgorzata Gałuszka-Armata – mezzosopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Anna Radziejewska – mezzosopran,

Robert Cieśla – tenor, Krzysztof Kur – tenor, Krzysztof Szmyt – tenor, Ryszard Ciesla – baryton, Witold Żołądkiewicz – baryton,

Grzegorz Damięcki – aktor, Krzysztof Gosztyła – aktor,

Ewa Pelwecka - fortepian

 

 

 

 

 

VIII FESTIWAL PASYJNY

 

Szanowni Państwo

 

Z wielką przykrością informujemy, że planowany

w Wielkim Tygodniu 2010 roku (28 marca – 3 kwietnia)

VIII Festiwal Pasyjny Crucifixus est

nie odbędzie się.

 

Niestety w roku bieżącym nie otrzymaliśmy od Władz Miasta Stołecznego Warszawy żadnej dotacji na pokrycie kosztów Festiwalu (w dniu zamieszczenia tej notatki tj. 24 marca 2010 nie było jeszcze żadnej oficjalnej informacji na temat rozstrzygnięcia przez Władze Miasta Stołecznego Warszawy konkursu ofert na „Realizację projektów i przedsięwzięć artystycznych tworzących stałą lub cykliczną ofertę kulturalną Warszawy”).

 

W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia.

 

Mamy nadzieję, że w roku 2011 uda się nam przywrócić Festiwal

na mapę wydarzeń kulturalnych Warszawy.

 

Filharmonia im. Romualda Traugutta

24 marca 2010

 

 

 

Rok 2009

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

 

pobierz zaproszenie (PDF)

 

III FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

INCARNATUS EST

 

 

 

27 – 29 grudnia 2009

 

 

27 grudnia, niedziela godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

 

MUZYKA WŁOSKIEGO BAROKU NA BOŻE NARODZENIE

 

Agnieszka Kozłowska – sopran, Joanna Lalek – mezzosopran

 

Zespół instrumentów dawnych MUSICALIA:

Grzegorz Lalek – skrzypce, Juliusz Żurawski – skrzypce, Ludmiła Piestrak – skrzypce, Marcin Sochan – skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela, Grzegorz Zimak – kontrabas, Lilianna Stawarz – klawesyn, pozytyw

 

PROGRAM >>

 

 

 

28 grudnia, poniedziałek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

 

CHWALMYŻ WSZYSCY Z WESELEM...

Kolędy i tańce w dawnej Polsce

 

Anna Krawczyk - sopran, zespół dziecięcy d'Altro Canto pod kier. Piotra Zawistowskiego,

 

zespół Ars Nova, pod kier. Jacka Urbaniaka

Joanna Nogal-fidel; Marcin Zalewski- lutnia, lira korbowa; Paweł Zalewski-viola da gamba; Robert Krajewski – puzon; Krzysztof Owczynik – flety, cornamuse, cynk, opracowanie; Jacek Urbaniak- flety, cornamuse, pomort, opracowanie, kierownik zespołu

 

PROGRAM >>

 

 

 

29 grudnia, wtorek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

 

PASTORELLE STAROPOLSKIE

 

Justyna Stępień – sopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Józef Frakstein – bas; Villa Musica Ensemble: Krzysztof Bzówka – skrzypce, Józef Kolinek – skrzypce, Tytus Wojnowicz – obój, Jan Bokszczanin – pozytyw

 

PROGRAM >>

 

 

Podnieś rękę, Boże dziecię

 

Wieczór Kolęd Patriotycznych

 

Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego

 

Niedziela, 27 grudnia 2009 godz. 12.00

Sala Koncertowa Warszawskiego Towarzysztwa Muzycznego

ul. Morskie Oko 2

 

Dorota Późniecka - sopran, Anna Lubańska - mezzosopran, Krzysztof Kur - tenor

Ryszard Cieśla - baryton, Ewa Pelwecka - fortepian

 

 

 

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

 

IX Wieczory z Poezją – Salony Artystyczne

 

10 - 26 października 2009

 

IX Wieczory z Poezją

 

Pałac w Wilanowie

Biała Sala

 

 

zawsze w soboty o godz. 16.30

 

Salony Artystyczne

 

Muzeum Literatury

im. Adama Mickiewicza

Rynek Starego Miasta 20

 

zawsze w poniedziałki

10 października,

sobota godz. 16.30

 

AUDEN WYSTAN HUGH

Małgorzata Kaczmarska – recytacja

Jerzy Sheybal – recytacja

Jan Harasimowicz – trąbka

12 października,

poniedziałek godz. 18.00

 

ANTONI SŁONIMSKI

„Popiół i wiatr”

Grzegorz Damięcki – recytacja

Klaudiusz Baran – akordeon

17 października,

sobota godz. 16.30

 

POEZJA IRLANDZKA

w tłumaczeniach Ernesta

i Małgorzaty Bryll

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Małgorzata Komorowska – harfa celtycka

19 października,

poniedziałek godz. 18.00

 

WISŁAWA SZYMBORSKA

Danuta Stenka – recytacja

Tomasz Strahl - wiolonczela

 

24 października,

sobota godz. 16.30

 

EDGAR LEE MASTERS

„Umarli ze Spoon River”

Teresa Budzisz Krzyżanowska – recytacja

Andrzej Ferenc – recytacja

Tomasz Szwed – śpiew, gitara

26 października,

poniedziałek godz. 18.00

 

JULIUSZ SŁOWACKI

"Beniowski"

Małgorzata Kaczmarska - recytacja

Danuta Nagórna - recytacja

Andrzej Ferenc - recytacja

Katarzyna Dudek-Kostrzewa - flet

Joanna Maklakiewicz - fortepian

 

 

Andrzej Ferenc - Dyrektor literacki

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliło

Miasto Stołeczne Warszawa

WSTĘP WOLNY

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie

Festiwal realizowany przez Agencję Impresaryjną CANTUS

 

 

 

 

 

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Pałac w Wilanowie

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne

 

IX LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

 

20 czerwca – 12 lipca 2009

w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

 

 

 

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

 

soboty i niedziele o godz. 13.00

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Sala Uczt lub Oranżeria

 

 

niedziele o godz. 16.00

 

20 czerwca, sobota

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Justyna Stępień – sopran,

Robert Cieśla – tenor

Beata Szebeszczyk – fortepian

 

 

21 czerwca, niedziela

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

KAROL SZYMANOWSKI

 

Urszula Kryger – mezzosopran

Katarzyna Jankowska - fortepian

 

 

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00

 

CYPRIAN BAZYLIK / KRZYSZTOF KLABON- Kompozytorzy dworu Zygmunta Augusta

 

Bennonitae Cantantes,

Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

27 czerwca, sobota

 

Siedziba WTM - Pałac Szustra,

ul. Morkie Oko 2

godz. 13.00

 

JERZY BAUER

 

Jolanta Gzella – mezzosopran

Ziemowit Wojtczak – baryton,

Aleksandra Nawe – fortepian

 

 

 

28 czerwca, niedziela

 

Siedziba WTM - Pałac Szustra,

ul. Morkie Oko 2

godz. 13.00

 

IGNACY JAN PADEREWSKI

 

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Sylwester Smulczyński – tenor

Dagmara Dudzińska – fortepian

 

 

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00

 

MIKOŁAJ GOMÓŁKA

 

Krzysztof Szmyt – tenor

 

Canor Anticus - konsort viol da gamba

w składzie:

Marcin Zalewski - viola da gamba sopranowa, lutnia renesansowa

Karolina Koślacz - viola da gamba altowa

Piotr Zalewski - viola da gamba tenorowa

Paweł Zalewski - viola da gamba basowa

 

4 lipca, sobota

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

TADEUSZ ZYGFRYD KASSERN

 

Ewa Jaskuła – sopran,

Jacek Jaskuła – baryton

Mateusz Lasatowicz – fortepian

 

 

5 lipca, niedziela

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Anna Lubańska – mezzosopran

Dariusz Machej – bas

Dagmara Dudzińska - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Jerzy Artysz – baryton,

 

KWARTET PRIMA VISTA:

Krzysztof Bzówka – I skrzypce,

Józef Kolinek – II skrzypce

Dariusz Kisieliński – altówka,

Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

 

 

11 lipca, sobota

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

ZYGMUNT KRAUZE

 

Zygmunt Krauze – fortepian

Stanisław Kierner – baryton,

Julia Samojło – fortepian

 

 

12 lipca, niedziela

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

WITOLD LUTOSŁAWSKI

 

Olga Pasiecznik – sopran

Natalia Pasiecznik – fortepian

Dorota Lachowicz – mezzosopran

Ewa Pelwecka – fortepian

 

 

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00

 

SEBASTIAN KLONOWIC

 

Zespół Ars Nova: Agnieszka Obst - fidel, Joanna Nogal – fidel, Paweł Zalewski - viola da gamba, Marcin Zalewski-lutnia, lira korbowa; Krzysztof Owczynik- flety, cynk, cornamuse, dzwonki, Jacek Urbaniak-flety, cornamuse, kierownik artystyczny,

 

Zespół solistów Subtilior Ensemble:

Anna Krawczyk - sopran, Piotr Olech – alt, Paweł Gołaszewski – tenor, Piotr Zawistowski - bas, kierownik zespołu

 

 

WSTĘP WOLNY

 

Sfinansowano ze środków:

Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego

 

 

 

Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałac w Wilanowie

 

V FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ

 

6 - 14 czerwca 2009

 

w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Łazienki Królewskie - Podchorążówka

 

w soboty i niedziele o godz. 13.00

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Sala Uczt

 

 

o godz. 16.00

 

 

6 czerwca, sobota

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

PIEŚŃ AUSTRIACKA

 

Małgorzata Ajdukiewicz - sopran

Witold Żołądkiewicz - baryton

Ewa Pelwecka - fortepian

 

Gustav Mahler - Des Knaben Wunderhorn

 

 

 

7 czerwca, niedziela

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

PIEŚŃ ANGIELSKA

 

Ryszard Cieśla – baryton

Maja Nosowska – fortepian

Paweł Bazan – baryton

Grzegorz Skrobiński – fortepian

 

Ralph Vaughan Williams – Songs of Travel

Gerald Raphael Finzi – Let Us Garlands Bring (Five Shakespeare songs),

Benjamin Britten

 

 

 

13 czerwca, sobota

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

PIEŚŃ SZKOCKA

Catherine King - mezzosopran

Elżbieta Mucha – fortepian

 

Sir John B. McEwan, John McLeod,

Claire Liddell, Francis George Scott

 

 

 

 

14 czerwca, niedziela

 

Łazienki Królewskie - Podchorążówka

godz. 13.00

 

PIEŚŃ AUSTRIACKA

Urszula Kryger – mezzosopran

Krzysztof Szmyt – tenor

Łukasz Hajduczenia – baryton

Jan Stanienda – skrzypce

Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

Joseph Haydn – Pieśni szkockie i walijskie

 

 

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00

 

PIEŚŃ WŁOSKA

Jan Monowid – alt,

Artur Janda - bas

Anton Birulya – chitarone

Justyna Rekść-Raubo - wiolonczela

Lilianna Stawarz – klawesyn

 

Francesco Durante, Benedetto Ferrari, Girolamo Frescobaldi, Sigismondo D`India, Claudio Monteverdi

 

WSTĘP WOLNY

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

 

 

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

VII FESTIWAL PASYJNY

 

 

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

 

Wielki Tydzień 2009

 

 

 

 Wielki Tydzień 2009

 

5 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Wielki Post w muzyce ludu polskiego

ZESPÓŁ POLSKI:

Maria Pomianowska - śpiew, padudla, suka biłgorajska, sarangi; Małgorzata Szarlik - skrzypce żłobione, Bartłomiej Pałyga - śpiew ,bas; Robert Siwak - bębny; Sebastian Wielądek - lira korbowa, flety, duduk

 

6 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

O krwi najdroższa

utwory renesansowe z tabulatury łowickiej i dawne wielkopostne pieśni kościelne

Zespół ARS NOVA:

Anna Kalka - sopran, Joanna Nogal - fidel, Marcin Zalewski - viola da gamba, Paweł Zalewski - viola da gamba, Krzysztof Owczynik - flety, cornamuse, Jacek Urbaniak - flety, kierownik zespołu

 

7 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Johann Sebastian Bach

Kantaty Ich will den Kreuzstab gerne tragen BWV 54, Ich habe genung BWV 82

Ryszard Cieśla - baryton

Tytus Wojnowicz – obój, Władysław Kłosiewicz – pozytyw,

KWARTET PRIMA VISTA: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce,

Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

 

8 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa

Joseph Haydn Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

Andrzej Ferenc – aktor, KWARTET SONORUS: Grzegorz lalek – I skrzypce, Juliusz Żurawski – II skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

 

9 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

 

10 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

 

11 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

 

Koncerty oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się

w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo

 

Ukazała się właśnie książka pt.

 

Będziemy dalej uprawiać ten ogród

25 lat Filharmonii im. Romualda Traugutta 1983 - 2008

 

Książka zawiera artykuły dotyczące historii Filharmonii im. Traugutta, blisko 130 zdjęć, kalendarium wszystkich koncertów, listę wszystkich wykonawców i zespołów współpracujących z nami w ciągu 25 lat.

Wydawnictwo zawiera również wykaz wszystkich pieśni, wierszy i utworów wykonanych podczas naszych koncertów i festiwali. W publikacji znajdują się również recenzje prasowe z okresu całej naszej działalnośći.

Jest to zebrana historia i dorobek Filharmonii im. Romualda Traugutta.

 

 

Rok 2008

 

 

 

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

II FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

INCARNATUS EST

 

Pod Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa

Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego

 

26 – 30 grudnia 2008

 

 

 

26 grudnia, piątek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

L'enfant est né à Bethléem…

DAWNE KOLĘDY FRANCUSKIE (XIV–XVI w.)

 

Justyna Bacz – śpiew

Anna Kalka – sopran

Grzegorz Zychowicz – bas

 

Zespół Ars Nova

Marta Zalewska - skrzypce

Marcin Zalewski – lira korbowa, gitara, lutnia

Paweł Zalewski - viola da gamba

Piotr Zalewski - viola da gamba

Krzyszof Owczynik – flety, cornamuse, opracowanie

Jacek Urbaniak – flety, pomort, opracowanie, kierownik zespołu

 

***

 

27 grudnia, sobota godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

NARODZINY PANA

 

Chór Cantate Domino z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie

pod dyrekcją Adrianny Róży Szmyt

 

***

 

28 grudnia, niedziela godz. 17.00

Kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście 64

 

HEJ TAM SPOD TATER

 

WIECZÓR KOLĘD GÓRALSKICH I MELODII PODHALAŃSKICH

 

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner

 

Hania Chowaniec-Rybka – śpiew

 

Dziecięca grupa śpiewacza „Sykowni” z Załucznego

pod kierunkiem Agnieszki Koszarek

 

***

 

29 grudnia, poniedziałek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

G.F. HAENDEL I G.PH. TELEMANN NA BOŻE NARODZENIE

 

 

G.F.Haendel: GLORIA IN EXCELSIS DEO,

Sonata triowa op.5 nr 3, 5 HWV 398 i 400;

G.Ph. Telemann: Kantata Bożonarodzeniowa Am andern Weihnachts Tage

 

Marta Boberska – sopran,

Dorota Lachowicz – mezzosopran

 

Zespół Muzyki Dawnej NOVA CASA:

Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe

Agnieszka Rychlik – skrzypce barokowe

Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa

Ewa Mrowca – klawesyn

 

***

 

30 grudnia, wtorek godz. 19.00

Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18

 

EDWARD PAŁŁASZ

 

KOLĘDY I PASTORAŁKI ZE ŚPIEWNIKA

KS. M. M. MIODUSZEWSKIEGO

 

Anna Radziejewska – mezzosopran

Jarosław Bręk – bas-baryton

Mariusz Rutkowski – fortepian

 

Patronat radiowy

 

 

 

 

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

MY, PIERWSZA BRYGADA

 

Koncerty w 90. rocznicę odzyskania Niepodległości

 

3 listopada 2008, poniedziałek godz. 12.00

Narodowy Bank Polski (Sala Grabskiego)

Promocja monet i banknotu 90. rocznica odzyskania Niepodległości

 

6 listopada 2008, czwartek godz. 18.00

 

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Udział w widowisku Polonia Rastituta – tak się rodziła niepodległość

 

7 listopada 2008, piątek godz. 13.30

 

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa

im. Romana Turczynowicza w Warszawie

 

8 listopada 2008, sobota godz. 17.00

 

Galeria Porczyńskich – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II

 

9 listopada 2008, niedziela godz. 19.00

 

Komorów, Kościół p.w. Narodzenia NMP

(Al. 3 Maja, Komorów, Gmina Michałowice)

 

11 listopada 2008, wtorek godz. 16.00

 

Ciechocinek

 

 

UROCZYSTY KONCERT

 

z okazji dwudziestopięciolecia działalności

Filharmonii im. Romualda Traugutta

 

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

 

Niedziela 12 października 2008 roku, godz. 18.00

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy

 

VIII WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ

 

Z udziałem poetów

4 października – 3 listopada 2008

w ramach VIII Wieczorów z Poezją – Salonów Artystycznych

Pałac w Wilanowie

Biała Sala

zawsze w soboty o godz. 16.45 Muzeum Literatury

im. Adama Mickiewicza

(Rynek Starego Miasta 20)

zawsze w poniedziałki o godz. 18.00

4 października, sobota godz. 16.45 6 października, poniedziałek godz. 18.00

JULIA HARTWIG

Danuta Stenka – recytacja

Tomasz Strahl - wiolonczelaĆ

 

Rainer Maria Rilke i inni w tłumaczeniach Magdaleny Wronckiej-Kreder

Małgorzata Kaczmarska – recytacja

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Paweł Zalewski – viola da gamba

Piotr Zalewski – viola da gamba

 

11 października, sobota godz. 16.45 13 października, poniedziałek godz. 18.00

ERNEST BRYLL

Grzegorz Damięcki – recytacja

Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe

Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe

 

Tomas Gösta Tranströmer

w tłumaczeniach Czesława Miłosza

i innych poetów

Krzysztof Globisz – recytacja

Mariusz Rutkowski - fortepian

 

18 października, sobota godz. 16.45 20 października, poniedziałek godz. 18.00

KRZYSZTOF KARASEK

Andrzej Ferenc – recytacja

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Jolanta Sosnowska – piła

Małgorzata Komorowska - harfa

 

William Shakespeare i inni

w tłumaczeniach Antoniego Libery

Adam Ferency – recytacja

Lilianna Stawarz – klawesyn

Anton Birula - teorba

 

25 października, sobota godz. 16.45 27 października, poniedziałek godz. 18.00

ANDRZEJ MANDALJAN

Krzysztof Wakuliński – recytacja

Magdalena Warzecha – recytacja

Anna Sikorzak-Olek – harfa

Stanisław Skoczyński – marimba, wibrafon

 

Anna Achmatowa

w tłumaczeniach Adama Pomorskiego

Teresa Budzisz-Krzyżanowska – recytacja

Andrzej Wróbel – wiolonczela

Edward Wolanin - fortepian

 

3 listopada, poniedziałek godz. 18.00

ZADUSZKI POETYCKIE

Andrzej Ferenc – recytacja

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Artur Pachlewski - klarnet

 

Sfinansowano ze środków:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego

WSTĘP WOLNY

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie

 

 

Wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida

pt. Noc tysiączna druga i inne dialogi

24 września 2008, godz. 15.40

w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie

 

 

Wykonawcy:

Andrzej Ferenc - recytacja

Małgorzata Kaczmarska - recytacja

Magdalena Szczepanowska - skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

PROGRAM

 

 

 

 

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy

 

II SALONY ARTYSTYCZNE

 

6 – 29 września 2008

w ramach VIII Wieczorów z Poezją – Salonów Artystycznych

 

6 września, sobota godz. 16.45

(Sala Uczt) 8 września, poniedziałek godz. 18.00

SALON PERSKI

Poezja i tradycyjna muzyka perska

Wojciech Wysocki – recytacja

ZESPÓŁ DIDAR

Maria Pomianowska – instrumenty smyczkowe, kierownictwo muzyczne

Marta Maślanka – santur

Roozbeh Asadian - kamancze

 

SALON POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKI

Poezja: Pablo Neruda, Gabriel Garcia Márquez,

Garcia Borges

Muzyka: Astor Piazzolla, Maximo Diego Pujol, Thomas Gubitsch, Carlos Gardel, Anselmo Aieto, Egberto Gismonti

Grzegorz Damięcki – recytacja

Klaudiusz Baran – bandeon, Michał Nagy - gitara

 

13 września, sobota godz. 16.45

(Sala Uczt) 15 września, poniedziałek godz. 18.00

DO LAURY

Francesco Petrarka – Sonety

Muzyka: Girolamo Frescobaldi, Bernardo Pasquini, Giovanni Picchi, Bernardo Storace

Krzysztof Banaszyk – recytacja

Władysław Kłosiewicz – klawesyn

 

SALON WĘGIERSKI

Poezja m.in.: Sándor Márai, János Arany,

József Attila, János Pilinszky

Muzyka: Bela Bartok, Zoltán Kodály,

Szabolcs Esztenyi – improwizacje na temat Ferenca Liszta

Andrzej Ferenc – recytacja

Szabolcs Esztenyi – fortepian

 

20 września, sobota godz. 16.45

(Biała Sala) 22 września, poniedziałek godz. 18.00

SALOON AMERYKAŃSKI

Wybór amerykańskiej poezji niepoważnej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka; Muzyka: m.in. George Gershwin, Col Porter, Irvin Berlin, Herbie Hancock, Dave Brubeck

Grzegorz Damięcki – recytacja

Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon

Mariusz Dubrawski – fortepian

SALON ROSYJSKI

Poezja: Iwan Kryłow, Bułat Okudżawa,

Włodzimierz Wysocki, Michał Zoszczenko

Modest Musorgski – Obrazki z wystawy

Stanisława Celińska – recytacja

Edward Wolanin – fortepian

 

27 września, sobota godz. 16.45

(Biała Sala) 29 września, poniedziałek godz. 18.00

SALON FRANCUSKI

Poezja: Franciszek Villon, Michel Eyquem de Montaigne

Muzyka m.in.: Marin Marais

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Duet OTTOCORDE:

Magdalena Szczepanowska – skrzypce

Piotr Hausenplas – wiolonczela

Tancerze z Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie

 

SALON HISZPAŃSKI

Poezja z Antologii poezji hiszpańskiej Janusza Strasburgera

Muzyka: m.in.:Francisco Tarrega, Isaac Albéniz,

Enrique Granados

Wojciech Wysocki – recytacja

Grzegorz Mańkowski - gitara

 Andrzej Ferenc - Dyrektor literacki

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

WSTĘP WOLNY

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie

 

 

 

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

2 sierpnia 2008, niedziela godz. 19.30

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli

Warszawa-Mokotów (ul. Rakowiecka 61)

 

Wykonawcy:

Barbara Szymańska – sopran

Julita Werszko – sopran

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor

Mateusz Zajdel – tenor

Łukasz Rosiak – baryton

Remigiusz Łukomski – bas

Maria Gładkowska – aktorka

Maciej Rayzacher – aktor

Ewa Pelwecka – fortepian

 

Concerto Avenna

Pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego

 

Ryszard Cieśla – dyrygent

 

Koncert sfinansowała Dzielnica Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy

 

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

3 sierpnia 2008, niedziela godz. 13.30

Katedra Warszawsko-Praska pw. św. Floriana

 

 

Wykonawcy:

Barbara Szymańska – sopran

Julita Werszko – sopran

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor

Mateusz Zajdel – tenor

Łukasz Rosiak – baryton

Remigiusz Łukomski – bas

Maria Gładkowska – aktorka

Maciej Rayzacher – aktor

Ewa Pelwecka – fortepian

 

 

VIII LETNI FESTIWAL

PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

28 czerwca – 20 lipca 2008

w ramach VIII Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

 

 

 

 

Podchorążówka – Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

soboty i niedziele o godz. 13.00

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

Oranżeria

soboty o godz. 16.00; niedziele o godz. 15.00

 

 

 

28 czerwca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

KAROL SZYMANOWSKI

 

Anna Radziejewska – mezzosopran

Mariusz Rutkowski - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00

GRAŻYNA BACEWICZ

 

Dorota Lachowicz – mezzosopran

Michał Lisiewicz – skrzypce,

Ewa Pelwecka - fortepian

 

 

 

29 czerwca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

MACIEJ MAŁECKI

 

Eliza Dżyga – sopran,

Paweł Bazan – baryton

Katarzyna Bienias – fortepian,

Maciej Małecki – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00

FELIKS NOWOWIEJSKI

 

Bennonitae Cantantes

Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

 

 

5 lipca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran,

Michał Partyka – baryton,

Dagmara Dudzińska – fortepian,

Joanna Zaremba – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00

ALEKSANDER TANSMAN/SZYMON LAKS

 

Jadwiga Skoczylas – sopran

Witold Wołoszyński - fortepian

 

 

6 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

ARYSTOKRACI

ANTONI RADZIWIŁŁ,

KAZIMIERZ LUBOMIRSKI,

ZOFIA Z CHODKIEWICZÓW OSSOLIŃSKA,

MICHAŁ KLEOFAS OGIŃSKI,

WIKTOR KAŻYŃSKI

 

Dorota Lachowicz – mezzosopran

Sylwester Smulczyński – tenor

Viola Łabanow – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00

IGNACY JAN PADEREWSKI

 

Urszula Kryger – mezzosopran

Mateusz Zajdel – tenor

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

 

 

12 lipca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Artur Ruciński – baryton

Anna Marchwińska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00

LUDOMIR RÓŻYCKI

 

Lilianna Zalesińska – mezzosopran

Piotr Szymanowicz – fortepian

 

 

 

13 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

FRYDERYK CHOPIN/PAULINA VIARDOT

 

Małgorzata Olejniczak – sopran

Marcin Kozieł – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00

FRYDERYK CHOPIN

 

Ewa Biegas – sopran

Przemysław Firek – bas

Grzegorz Biegas – fortepian

 

 

19 lipca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

Leopold Julian Kronenberg / Władysław Kronenberg

(Władysław Wieniec)

 

Iwona Kowalkowska – sopran

Zdzisław Kordyjalik – tenor

Ewa Pelwecka – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Anna Wierzbicka – sopran

Dariusz Machej – bas

Beata Szebesczyk – fortepian

 

 

20 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00

ANDRZEJ DUTKIEWICZ

 

Łucja Szablewska – sopran,

Tomasz Garbarczyk – tenor,

Tomasz Piętak – baryton,

Michał Kornacki - fortepian

Beata Klatka – flet

Stanisław Skoczyński – perkusja

 

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00

KAROL SZYMANOWSKI

 

Krzysztof Szmyt – tenor,

Adam Zdunikowski – tenor

Dagmara Dudzińska – fortepian

Sfinansowano ze środków:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego

 

 

IV FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ

 

7 - 22 czerwca 2008

 

w ramach VIII Letniego Festiwalu Pieśni

 

 

 

Podchorążówka – Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

 

w soboty i niedziele o godz. 13.00

Muzeum Pałac w Wilanowie

Oranżeria

 

 

soboty i niedziele o godz. 16.00

 

7 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ AUSTRIACKA

 

Robert Gierlach – bas-baryton

Dagmara Dudzińska – fortepian

 

Franz Schubert Schwanengesang D957

PIEŚŃ DUŃSKA

 

Susanne Bungaard – sopran

Mette Christensen – fortepian

 

Christoph Ernst Friedrich Weyse, Niels W.Gade,

Peter Heise Dyvekes Sange, Carl Nielsen, P.E.Langemùller, Poul Schierbeck, Erik Bach

8 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ ANGIELSKA

 

Anna Radziejewska – mezzosopran

Jan Monowid – kontratenor

Mariusz Rutkowski – fortepian

 

Benjamin Britten (A Charm of Lullabies op.41,

Songs and Proverbs of William Blake op.74

Henry Purcell Orpheus Britannicus

opr.Benjamin Britten i Peter Pears)

PIEŚŃ FRANCUSKA

Katarzyna Suska – mezzosopran

Maciej Zagórski – fortepian

 

Claude Debussy, Albert Roussel, Gabriel Fauré

 

14 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ ROSYJSKA

 

Urszula Kryger – mezzosopran

Krzysztof Szmyt – tenor

Łukasz Hajduczenia – baryton

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

Michaił Glinka, Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow

 

PIEŚŃ SERBSKA

Biljana Staffansson – sopran

Ljiljana Jovanovic - sopran

Milica Staaf – fortepian

 

Miloje Milojević, Petar Konjović, Dušan Radić

Budimir Gajić, Stanislav Binički, Petar Krstić

15 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ CZESKA

Marta Vavrova - sopran

Daniela Hlinková – fortepian

 

Antonin Dvořák, Bedřich Smetana,

Bohuslav Martinů, Leoš Janáček

PIEŚŃ ROSYJSKA

Olga Pasiecznik – sopran

Natalia Pasiecznik – fortepian

 

Modest Musorgski- cykl Dietskaja, Michaił Glinka, Cezar Kui, Nikołaj Rimski-Korsakow, Piotr Czajkowski

21 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ NIEMIECKA

Agnieszka Kozłowska – sopran

Agnieszka Lipska – mezzosopran

Marta Jarczewska – fortepian

 

Felix Mendelssohn-Bartholdy

 

PIEŚŃ ANGIELSKA

Anna Karasińska – sopran

Krzysztof Szmyt – tenor

Zespół Canor Anticus:

Marcin Zalewski – lutnia

Piotr Zalewski – viola da gamba

Paweł Zalewski – viola da gamba

 

John Dowland, Henry Purcell, John Hingeston,

Henry VIII, Matthew Locke

22 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ SŁOWACKA

Piotr Łykowski – kontrateno

Anna Rutkowska-Schock – fortepian

 

Eugen Suchoň, Rico Kafenda, Tibor Andrašovan,

Mikuláš Schneider-Trnavský

PIEŚŃ NIEMIECKA

Anna Mikołajczyk – sopran

Robert Cieśla – tenor

Beata Szebesczyk – fortepian

 

Robert Schumann (Dichterliebe op.39;

Frauenliebe und Leben op.42)

WSTĘP WOLNY

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

Drodzy Filharmonicy,

Słuchacze naszych koncertów, festiwali i Przyjaciele

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

spłonął Kościół Środowisk Twórczych

przy Placu Teatralnym w Warszawie -

Świątynia, w której modliliśmy się i w której organizowaliśmy od lat nasze koncerty i Festiwale.

 

Zniszczenia są ogromne, choć jeszcze przez pewien czas nie da się ich oszacować.

Wiadomo na pewno, że będzie potrzebny generalny remont wnętrza Kościoła, a niektóre dzieła sztuki straciliśmy bezpowrotnie.

Teraz stoi przed nami zadanie odbudowania naszej Świątyni.

 

Od czwartku 27 marca, po zakończeniu oględzin przez policję i prokuraturę, potrzebne będą każde ręce do pracy przy wstępnym czyszczeniu z sadzy i popiołu.

Wielu prac nie jesteśmy jednak w stanie wykonać sami. Muszą je zrobić specjalistyczne ekipy budowlane, trzeba będzie na nowo wyposażyć Kościół, salę i Kancelarię.

Na to wszystko potrzebne są pieniądze.

Zwracamy się, w porozumieniu z Duszpasterzem Środowisk Twórczych - Księdzem Wiesławem Niewęgłowskim, do Was wszystkich Filharmonicy, Słuchacze naszych koncertów, festiwali i Przyjaciele

o wpłacanie darowizn na odbudowę Kościoła na konto

Rektoratu Kościoła Duszpasterstwa Środowisk Twórczych

 

68 1240 1037 1111 0000 0692 1864

(PEKAO I O. Warszawa)

 

Przekażcie prosimy tę informację swoim bliskim i znajomym

 

 

Liczymy na Waszą ofiarność.

 

 

Krzysztof Kur i Ryszard Cieśla

Filharmonia im. Romualda Traugut

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

VI FESTIWAL PASYJNY

 

 

Pod Patronatem

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski

oraz Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa

Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

 

Wielki Tydzień 2008

 

 

 

 

16 marca, Niedziela Palmowa

godz. 16.00 Świątynia Bożej Opatrzności (Kaplica)

Warszawa-Wilanów, ul. Księdza Kardynała Augusta Hlonda 1 (dawniej ul. F. Klimczaka)

 

Gorzkie żale przybywajcie

 

Agnieszka Hauzer – sopran,

Krzysztof Kur – tenor,

Zespół Muzyki Dawnej Canor Anticus:

Natalia Moszumańska – skrzypce barokowe,

Piotr Zalewski – viola da gamba basowa,

Wojciech Zalewski – violone,

Marcin Zalewski – viola da gamba sopranowa i tenorowo-basowa, lira korbowa, kierownictwo muzyczne

 

godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych

Plac Teatralny 18

 

Girolamo Abos – Stabat Mater (Prawykonanie polskie),

Arcangelo Corelli – Sonata da chiesa op.3,

Georg Philipp Telemann - Kantata nr 18 Am Sonntage Judica, Kantata nr 19 Auf Palmarum (na Niedzielę Palmową)

 

Marta Boberska – sopran,

Dorota Lachowicz - mezzosopran,

Anna Mikołajczyk – sopran,

Zespół Muzyki Dawnej NOVA CASA:

Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe,

Agnieszka Rychlik – skrzypce barokowe,

Michał Druś – altówka barokowa,

Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa,

Ewa Mrowca – klawesyn,

Anton Birula – teorba

 

17 marca, Wielki Poniedziałek

godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych

(Plac Teatralny 18)

 

Tristis est anima mea Koncert pieśni pasyjnych

 

Warszawski Chór Międzyuczelniany

Anna Woźniak – sopran,

Krzysztof Garstka – pozytyw,

Janusz Dąbrowski - dyrygent

 

godz. 19.00, Kościół Matki Bożej Saletyńskiej w Starych Włochach

ul. Popularna 46

 

Przydrożny krzyż – Poezja pasyjna

 

Andrzej Ferenc,

Krzysztof Gosztyła,

Zespół Ars Nova:

Joanna Nogal – fidel,

Marcin Zalewski – lira korbowa, viola da gamba,

Krzysztof Owczynik – flety, cornamuse, fujarki,

Jacek Urbaniak – flety, cornamuse, gemshorn, kołatki, kierownictwo muzyczne

18 marca, Wielki Wtorek

godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych

Plac Teatralny 18

 

Carmina Crucis Stanisław Moryto/Ernest Bryll

 

Stanisław Skoczyński – perkusja, Andrzej Ferenc – recytacja

 

godz. 19.00, Kościół Świętego Michała Archanioła na Mokotowie

ul. Puławska 95

 

Wielki Post w życiu ludu polskiego

 

Zespół Polski:

Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, sarangi, kierownictwo artystyczne,

Marta Maślanka – cymbały,

Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione,

Robert Siwak – bębny,

Bartłomiej Pałyga – bas, śpiew

 

19 marca, Wielka Środa

godz. 20.00, Bazylika Świętego Krzyża

Krakowskie Przedmieście 3

 

Antonin Dvorak – Stabat Mater

 

Agnieszka Kozłowska – sopran,

Anna Lubańska – mezzosopran,

Jerzy Knetig – tenor,

Jarosław Bręk – bas-baryton

 

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

Polska Orkiestra Radiowa,

ks.Kazimierz Szymonik – przygotowanie chóru,

Tadeusz Kozłowski - dyrygent

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

20 marca, godz. 19.00, Wielki Czwartek

- Wieczerza Pańska, Kościół Środowisk Twórczych

 

Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI

Michał Sławecki – kierownictwo muzyczne

 

21 marca, godz. 19.00, Wielki Piątek

- Liturgia Męki Pańskiej, Kościół Środowisk Twórczych

 

Schola Gregoriańska

Piotr Maculewicz – kierownictwo muzyczne

 

22 marca, godz. 19.00, Wielka Sobota

- Wigilia Paschalna, Kościół Środowisk Twórczych

 

Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES, Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

Rok 2007

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

V FESTIWAL PASYJNY

 

 

Pod Patronatem

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski

oraz

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego

 

 

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

 

 

Wielki Tydzień 2007

 

 

 

1 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Muzyka kompozytorów niemieckiego baroku na Wielki Tydzień

Jadwiga Rappé – alt, Julita Mirosławska - sopran, Narol Baroque: Agata Sapiecha – skrzypce barokowe, Anna Jóźwiak – skrzypce barokowe, Michał Druś – altówka barokowa, Piotr Raichert – altówka, Marcin Zalewski – viola da gamba, Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne

 

2 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

Luigi Boccherini Stabat Mater

Justyna Stępień – sopran, Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Jerzy Muranty - wiolonczela, Paweł Pańta - kontrabas

 

3 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Przydrożny krzyż - Poezja pasyjna

Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła, Magdalena Szczepanowska - skrzypce

 

4 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża

Lament śmierci Pana Zbawiciela

Barbara Szczerbaczewicz – sopran, Anna Krawczuk – mezzosopran, Ewelina Rzezińska – alt,

Michał Sławecki – organy, Anna Fijałkowska - fortepian

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Kazimierz Szymonik - dyrygent

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

 

5 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

Henryk Talar

Michaił Bułhakow Poncjusz Piłat – kaźń

Studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie

 

6 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

Virum Schola Gregoriana Universitas Cardinalis Stephani Wyszyński

Michał Sławecki – kierownictwo muzyczne

 

7 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

Studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie

 

Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się

w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

 

Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3

 

WSTĘP WOLNY

 

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

 

Konstytucja 3 Maja w pieśni i piosence

 

3 maja 2007

 

godz. 11.50 Kościół pw. Józefa Oblubieńca

Warszawa, ul. Sosnkowskiego 34 (Ursus)

 

godz. 18.00 Kościół Środowisk Twórczych

Warszawa, Plac Teatralny 20

 

wykonawcy:

 

Dorota Późniecka - sopran

Dorota Lachowicz - mezzosopran

Krzysztof Kur - tenor

Ryszard Cieśla - baryton

Krzysztof Gosztyła - aktor

Ewa Pelwecka - fortepian

 

 

 

 

 

 

 

III FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ

 

 

 

 

9 - 17 czerwca 2007

 

 

 

Podchorążówka

Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

 

w soboty i niedziele o godz. 13.00

Pałac w Wilanowie

Biała Sala

 

w soboty o godz. 16.30

9 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ FRANCUSKA

Jerzy Artysz – baryton

Aneta Łukaszewicz – mezzosopran

Katarzyna Jankowska – fortepian

Michał Borzykowski – wiolonczela

Joanna Gatniejewska - flet

 

Maurice Ravel Chansons Madecasse,

Deux Melodies Hebraique, Don Quichotte à Dulcinée.

PIEŚŃ NIEMIECKA

Anna Lubańska – mezzosopran

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

Johannes Brahms, Richard Strauss

Robert Schumann (Frauenliebe und Leben op.42)

10 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ AUSTRIACKA

Krzysztof Szmyt - tenor

Katarzyna Jankowska - fortepian

 

Franz Schubert Die schöne Müllerin

16 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ FIŃSKA

Olga Pasiecznik - sopran

Natalia Pasiecznik - fortepian

 

Jean Sibelius

(m. in. 6 pieśni op.88)

 

PIEŚŃ ANGIELSKA

Anna Radziejewska - mezzosopran

Jan Monowid - kontratenor

Mariusz Rutkowski - fortepian

 

Benjamin Britten

(A Charm of Lullabies op.41,

Songs and Proverbs of William Blake op.74

 

Henry Purcell Orpheus Britannicus

opr.Benjamin Britten i Peter Pears)

 

 

 

17 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ WĘGIERSKA

Urszula Jankowska - sopran

Katarzyna Jankowska - fortepian

 

Ferenc Liszt, Béla Bartók, Zoltán Kodály

 

 

 

WSTĘP WOLNY

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

 

VII LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

 

 

23 czerwca - 15 lipca 2007

 

 

Koncerty w każdą sobotę i niedzielę:

 

Podchorążówka

Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

 

Muzeum Pałac w Wilanowie

 

 

 

23 czerwca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Marcin Bronikowski – baryton,

Ella Susmanek – fortepian

Pałac w Wilanowie – Biała Sala

godz. 16.30

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Urszula Kryger – mezzosopran,

Katarzyna Jankowska - fortepian

 

 

24 czerwca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

TADEUSZ SZELIGOWSKI/HENRYK CZYŻ

 

Romuald Tesarowicz – bas,

Danuta Antoszewska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Biała Sala

godz. 18.30

 

KRYSTIAN KIEŁB

 

Piotr Łykowski – kontratenor,

Anna Rutkowska-Schock - fortepian

 

 

30 czerwca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

AUGUST FRYDERYK DURANOWSKI

IGNACY FELIKS DOBRZYŃSKI

 

Wanda Laddy – sopran,

Jerzy Żak – gitara romantyczna

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Aleksandra Bubicz – sopran,

Jerzy Ostapiuk – bas

Beata Szebesczyk - fortepian

 

 

1 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

MICHAŁ LUDOMIR ROGOWSKI

 

Małgorzata Olejniczak – sopran

Joanna Dobrakowska - mezzosopran

Marcin Kozieł - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

WACŁAW Z SZAMOTUŁ

 

Bennonitae Cantantes

Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

 

7 lipca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

STANISŁAW NIEWIADOMSKI

 

Iwona Kowalkowska – sopran,

Krzysztof Szmyt - tenor

Aleksandra Fudali-Matusewicz – fortepian

Ewa Pelwecka - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

IGNACY JAN PADEREWSKI

 

Anna Radziejewska – mezzosopran

Beata Szebesczyk - fortepian

 

 

8 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Dorota Lachowicz – mezzosopran,

Robert Gierlach - bas-baryton

Ewa Pelwecka - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Dorota Lachowicz - mezzosopran

Ryszard Cieśla - baryton

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

 

14 lipca, sobota

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Jadwiga Postrożna – mezzosopran

Tadeusz Pszonka – tenor

Ekaterina Outerberguer - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

KAROL SZYMANOWSKI

 

Anna Karasińska – sopran,

Anna Radziejewska – mezzosopran

Krystyna Borucińska-Żarnecka – fortepian

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

 

15 lipca, niedziela

 

 

 

Podchorążówka – Łazienki Królewskie

godz. 13.00

 

KAROL SZYMANOWSKI

 

Olga Pasiecznik – sopran,

Natalia Pasiecznik - fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria

godz. 15.00

 

BENEDYKT KONOWALSKI

 

Anna Mikołajczyk – sopran,

Ryszard Cieśla – baryton

Paweł Ławreszuk – bas,

Sapiecha-Sroczyńska - altówka

Edward Wolanin – fortepian

29 lipca 2007 godz. 19.00, Niedziela

Kośćiół pw. Św. Michała Archanioła

ul. Puławska 95

 

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

 

 

Wykonawcy:

 

 

Barbara Misiaszek – sopran

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor

Ryszard Cieśla – baryton

Ewa Pelwecka – fortepian

Małgorzata Rożniatowska – aktorka

 

 

Koncert sfinansowała

Dzielnica Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy

 

WSTĘP WOLNY

 

SALONY ARTYSTYCZNE

 

MUZYKA I LITERATURA NA STARÓWCE

 

10 – 24 września 2007

 

 

 

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy

Rynek Starego Miasta 42, Warszawa

 

 

 

10 września 2007

poniedziałek godz. 18.00

 

 

 

SALON PETERSBURSKI

Aleksander Puszkin – Eugeniusz Oniegin

Piotr Czajkowski i Sergiusz Rachmaninow – pieśni i arie

 

Andrzej Ferenc – recytacja,

Anna Lubańska – mezzosopran

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

 

 

13 września 2007

czwartek godz. 18.00

 

 

 

SALOON AMERYKAŃSKI

Wybór amerykańskiej poezji niepoważnej

w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka

 

Muzyka: m.in. George Gershwin, Col Porter, Irvin Berlin,

Herbie Hancock, Dave Brubeck

 

Grzegorz Damięcki – recytacja,

Mariusz Dubrawski – fortepian

Mariusz „Fazi” Mielczarek - saksofon

 

 

 

17 września 2007

poniedziałek godz. 18.00

 

 

 

SALON WIEDEŃSKI

Franz Schubert Winterreise op.89

Wilhelm Müller – poezja

 

Ryszard Cieśla – baryton,

Dagmara Dudzińska – fortepian

Krzysztof Gosztyła – recytacja

 

 

 

20 września 2007

czwartek godz. 18.00

 

 

 

NA ANGIELSKIM DWORZE

William Shakespeare – monologi

Muzyka: John Dowland, Hery Purcell, William Byrd

oraz kompozytorzy ze zbioru Elisabeth Rogers Book

 

Krzysztof Wakuliński – recytacja

Lilianna Stawarz – klawesyn,

Anton Birula – lutnia, teorba

 

 

 

24 września 2007

poniedziałek godz. 18.00

 

 

 

DO LAURY

Francesco Petrarka – Sonety

Muzyka: Girolamo Frescobaldi, Bernardo Pasquini,

Giovanni Picchi, Bernardo Storace

 

Krzysztof Banaszyk – recytacja

Władysław Kłosiewicz – klawesyn

 

 

Andrzej Ferenc

Dyrektor literacki

 

Festiwal sfinansowało

Miasto Stołeczne Warszawa

 

PATRONAT RADIOWY

 

 

 

JESIENNE WIECZORY Z POEZJĄ

W REMBERTOWIE

 

3 – 24 października 2007

 

Rembertów

Sala Kolumnowa Urzędu Dzielnicy Rembertów

Miasta Stołecznego Warszawy

Al. Generała A. Chruściela „Montera” 28

 

3 października 2007 godz. 19.00, środa

ADAM MICKIEWICZ

Andrzej Ferenc – recytacja

„Zespół Polski”

Maria Pomianowska – fidel płocka, suka biłgorajska

Małgorzata Szarlik - skrzypce

Marta Maślanka – cymbały

Bartłomiej Pałyga – basy

Robert Siwak – instrumenty perkusyjne

 

 

10 października 2007 godz. 19.00, środa

MARIAN HEMAR

Grzegorz Damięcki – recytacja

Krzysztof Kur – tenor

Ryszard Cieśla – baryton

Anna Cieśla – śpiew

Mariusz Dubrawski – fortepian

 

 

17 października 2007 godz. 19.00, środa

KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI

Krzysztof Wakuliński – recytacja

Magdalena Szczepanowska – skrzypce

Piotr Hausenplas – wiolonczela

 

 

24 października 2007 godz. 19.00, środa

JULIAN TUWIM

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Artur Pachlewski – klarnet

Cykl sfinansowała Dzielnica Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA jest współorganizatorem Jesiennych Wieczorów z Poezją w Rembertowie

 

Wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida

pt. Noc tysiączna druga i inne dialogi

26 października 2007, piatek, godz. 18.00

w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie

 

 

Wykonawcy:

Andrzej Ferenc - recytacja

Małgorzata Kaczmarska - recytacja

Magdalena Szczepanowska - skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

PROGRAM

 

 

 

 

 

VII WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ

 

 

 

29 września – 27 października 2007

 

 

 

Pałac w Wilanowie

 

 

zawsze w soboty o godz. 16.30

 

 

 

Muzeum Literatury

im. Adama Mickiewicza

 

Rynek Starego Miasta 20

zawsze w poniedziałki o godz. 18.00

 

29 września, sobota

godz. 16.30 (Biała Sala)

 

1 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

LISTY JANA III SOBIESKIEGO

I MARYSIEŃKI

Krzysztof Kowalewski – recytacja

Agnieszka Suchora – aktorka

 

Barokowy kwartet puzonowy w składzie:

Piotr Dąbrowski, Roman Miller

Robert Krajewski, Piotr Wawreniuk

 

 

 

POECI MŁODEJ POLSKI

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Ryszard Cieśla – baryton

Maja Nosowska – fortepian

 

6 października, sobota

godz. 16.30 (Sala Uczt)

 

8 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI

Krzysztof Wakuliński – recytacja

Magdalena Szczepanowska – skrzypce

Piotr Hausenplas – wiolonczela

 

 

 

MIRON BIAŁOSZEWSKI

Barbara Dziekan – recytacja

Krzysztof Ścierański – gitara

 

 

 

 

13 października, sobota

godz. 16.30 (Biała Sala)

 

15 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

MIŁOŚĆ...

 

Wiersze polskich poetek

Marta Lipińska – recytacja

Anna Karasińska – sopran

Marcin Zalewski – lutnia

 

 

 

ERNEST BRYLL

Andrzej Ferenc – recytacja

Filip Wojciechowski – fortepian

 

 

 

27 października, sobota

godz. 16.30 (Biała Sala)

 

22 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

ZADUSZKI POETYCKIE

Andrzej Ferenc – recytacja

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Tomasz Strahl – wiolonczela

 

MIŁOŚĆ...

Wiersze polskich poetek

Marta Lipińska – recytacja

Anna Karasińska – sopran

Marcin Zalewski – lutnia

 

 

 

 

 

Andrzej Ferenc

Dyrektor literacki

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

PATRONAT RADIOWY

 

 

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

INCARNATUS EST

 

Pod Patronatem

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego

 

 

 

26 – 30 grudnia 2007

 

26 grudnia, środa godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

MUZYKA FRANCUSKIEGO BAROKU NA BOŻE NARODZENIE

Marta Boberska – sopran,

Julita Mirosławska – sopran,

Narol Baroque

Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne

 

27 grudnia, czwartek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

POLSKIE KOLĘDY ZNANE I ZAPOMNIANE

Zespół Polski:

Maria Pomianowska – fidel płocka, suka biłgorajska, śpiew, kierownictwo artystyczne;

Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione,

Marta Maślanka – cymbały,

Bartłomiej Pałyga – basy, śpiew

Robert Siwak – instrumenty perkusyjne

 

28 grudnia, piątek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

WIECZÓR KOLĘD PATRIOTYCZNYCH

Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego.

Filharmonia im. Romualda Traugutta:

Dorota Późniecka – sopran,

Anna Lubańska – mezzosopran,

Krzysztof Kur – tenor,

Ryszard Cieśla – baryton,

Anna Cieśla – śpiew,

Ewa Pelwecka – fortepian,

Maxymilian Bylicki – fortepian, organy;

Marcin Zalewski – gitara,

Małgorzata Rożniatowska – aktorka,

Andrzej Ferenc – aktor

 

29 grudnia, sobota godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych

POLSKIE KOLĘDOWANIE

Anna Mikołajczyk – sopran,

Aneta Łukaszewicz – mezzosopran

Justyna Baran – skrzypce,

Tomasz Grabuś – wiolonczela

Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje, kierownictwo muzyczne;

Andrzej Ferenc - aktor

 

30 grudnia, niedziela godz. 17.00 Kościół św. Anny

Johann Sebastian Bach WEIHNACHTS ORATORIUM (Wybór)

Agnieszka Kozłowska – sopran,

Anna Radziejewska – mezzosopran,

Mirosław Borczyński - bas

Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja Mysińskiego

 

Patronat Radiowy:

 

 

Koncerty od 26 do 29 grudnia odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

Koncert 30 grudnia odbędzie się w Kościele św. Anny, Krakowskie Przedmieście 64

 

 

Rok 2006

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

 

VI WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ

 

 

 

25 września – 21 października 2006

 

 

 

Muzeum Literatury

im. Adama Mickiewicza

 

Rynek Starego Miasta 20

zawsze w poniedziałki o godz. 18.00

 

 

 

Oranżeria

Pałacu w Wilanowie

 

 

zawsze w soboty o godz. 16.30

 

 

 

25 września, poniedziałek

godz. 18.00

 

30 września, sobota

godz. 16.30

 

KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA

Zofia Kucówna – recytacja

Magdalena Szczepanowska – skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

 

 

MARIAN HEMAR

Grzegorz Damięcki - recytacja

Dorota Curyłło - sopran

Krzysztof Kur – tenor

Ryszard Cieśla – baryton

Mariusz Dubrawski - fortepian

 

 

 

2 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

7 października, sobota

godz. 16.30

 

STANISŁAW GROCHOWIAK

Krzysztof Wakuliński  – recytacja

Rafał Grząka - akordeon

 

 

 

CZESŁAW MIŁOSZ

Krzysztof Gosztyła – recytacja

Tomasz Kaszubowski – gitara

Paweł Nawara - gitara

 

 

 

9 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

14 października, sobota

godz. 16.30

 

MARIAN HEMAR

Grzegorz Damięcki - recytacja

Dorota Curyłło - sopran

Krzysztof Kur – tenor

Ryszard Cieśla – baryton

Mariusz Dubrawski - fortepian

 

 

 

KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA

Zofia Kucówna – recytacja

Magdalena Szczepanowska – skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

 

 

16 października, poniedziałek

godz. 18.00

 

21 października, sobota

godz. 16.30

 

KRZYSZTOF KARASEK

Andrzej Ferenc – recytacja

Krzysztof Gosztyła - recytacja

Filip Wojciechowski - fortepian

 

 

 

CYPRIAN KAMIL NORWID

Andrzej Ferenc – recytacja

Edward Wolanin- fortepian

 

 

 

Miejsko-gminna

Biblioteka Publiczna

w Wyszkowie

 

29 października 2006, niedziela

godz. 15.00

 

CYPRIAN KAMIL NORWID

Andrzej Ferenc - recytacja

Magdalena Szczepanowska - skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

 

 

 

Andrzej Ferenc

Kierownictwo artystyczne cyklu

 

WSTĘP WOLNY

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu, terminów, miejsc i wykonawców koncertów

 

 

 

 

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

1 sierpnia 2006 godz. 19.00

Kośćiół pw. św. Józefa Oblubieńca

ul. Sosnkowskiego 34, Ursus

 

Wykonawcy:

 

Barbara Misiaszek – sopran

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Krzysztof Kur – tenor

Andrzej Wiśniewski – tenor

Ewa Pelwecka – fortepian

 

 

 

 

VI LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

 

 

 

24 czerwca – 23 lipca 2006

 

 

 

Podchorążówka

Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

 

zawsze w soboty i niedziele o godz. 13.00

 

Oranżeria

Muzeum Pałacu w Wilanowie

 

 

zawsze w soboty i niedziele o godz. 15.00

 

24 czerwca, sobota

 

STANISŁAW NIEWIADOMSKI

Dorota Lachowicz – mezzosopran,

Dagmara Dudzińska – fortepian

 

ANTONI RADZIWIŁŁ

Justyna Stępień – sopran,

Krzysztof Szmyt – tenor,

Viola Łabanow – fortepian,

Mateusz Szmyt – wiolonczela,

Marcin Zalewski – gitara

25 czerwca, niedziela

 

IGNACY JAN PADEREWSKI

Jerzy Knetig – tenor,

Katarzyna Rzymska – mezzosopran,

Andrzej Wiśniewski – tenor,

Mariusz Rutkowski – fortepian

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

Urszula Kryger – mezzosopran,

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

1 lipca, sobota

 

STANISŁAW MORYTO

Jolanta Janucik – sopran,

Aneta Łukaszewicz – mezzosopran

Jerzy Maciejewski - fortepian

 

MICHAŁ KAZIMIERZ OGIŃSKI

Robert Pożarski – tenor,

Wanda Laddy – sopran

Jerzy Żak – lutnia

2 lipca, niedziela

 

STANISŁAW MONIUSZKO

Marta Boberska - sopran

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

Jarosław Bodakowski - baryton

Ekaterina Ounterberguer - fortepian

IGNACY JAN PADEREWSKI

Marta Wyłomańska - sopran

Elżbieta Pańko - mezzosopran,

Krzysztof Kur – tenor

Joanna Maklakiewicz – fortepian

8 lipca, sobota

 

ALEKSANDER TANSMAN/SZYMON LAKS

Jadwiga Skoczylas – sopran,

Katarzyna Jankowska – fortepian

KANCJONAŁ ZAMOYSKICH

Bennonitae Cantantes

– kier. Piotr Wilczyński

9 lipca, niedziela

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

Adam Kruszewski – baryton,

Mariusz Rutkowski – fortepian

 

STANISŁAW MONIUSZKO

Romuald Tesarowicz – bas,

Danuta Dudzińska – sopran,

Danuta Antoszewska – fortepian

15 lipca, sobota

 

FRYDERYK CHOPIN

Iwona Hossa – sopran,

Jerzy Artysz – baryton

Edward Wolanin – fortepian

FRYDERYK CHOPIN

Paulina Viardot

Małgorzata Olejniczak – sopran,

Marcin Kozieł – fortepian

16 lipca, niedziela

 

KAROL SZYMANOWSKI

Agnieszka Kozłowska – sopran

Marta Jarczewska - fortepian

 

Anna Radziejewska – mezzosopran,

Mariusz Rutkowski – fortepian

LEOPOLD KRONENBERG

Iwona Kowalkowska  – sopran,

Zdzisław Kordyjalik – tenor

Ewa Pelwecka – fortepian

22 lipca, sobota

 

WŁADYSŁAW ŻELEŃSKI

Ewa Wolak – mezzosopran,

Marcin Wolak – baryton

Sławomir Cierpik – fortepian

KAROL SZYMANOWSKI

Agnieszka Kozłowska – sopran

Anna Radziejewska – mezzosopran,

Mariusz Rutkowski – fortepian

Marta Jarczewska - fortepian

23 lipca, niedziela

 

PAWEŁ ŁUKASZEWSKI

Anna Mikołajczyk – sopran,

Anna Lubańska – mezzosopran

Ryszard Cieśla – baryton,

Dagmara Dudzińska – fortepian

Marcin Wierzbicki – instrumenty elektroniczne

Anna Wróbel - wiolonczela

 

 

WŁADYSŁAW ŻELEŃSKI

Ewa Wolak – mezzosopran,

Marcin Wolak – baryton

Sławomir Cierpik – fortepian

 

 

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

II FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ

 

 

 

 

 

10 - 18 czerwca 2006

 

Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

Muzeum Pałac w Wilanowie

 

 

 

Podchorążówka

Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie

 

zawsze w soboty i niedziele o godz. 13.00

 

Oranżeria

Muzeum Pałacu w Wilanowie

 

 

zawsze w soboty o godz. 15.00

10 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ FRANCUSKA

Urszula Kryger – mezzosopran

Katarzyna Jankowska – fortepian

 

Gabriel Fauré, Claude Debussy,

Henri Duparc, Francis Poulenc

 

PIEŚŃ LITEWSKA

Raminta Vaicekauskaite – sopran

Indre Baikstyte - fortepian

 

E.Gailevicius, J.Gruodis, S.Simkus, J.Juozapaitis, F.Bajoras, J.Tallat – Kelpsa, K.V.Banaitis, A.Kacanauskas, B.Dvarionas, A.Brazinskas, J.Basinskas, J.Indra

 

11 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ BUŁGARSKA

KONCERT POD HONOROWYM PATRONATEM JEGO EKSCELENCJI, AMBASADORA REPUBLIKI BULGARII PANA LACZEZARA PETKOVA ORAZ INSTYTUTU KULTURY BULGARSKIEJ W WARSZAWIE

 

Ewa Czermak – sopran

Marcin Bronikowski – baryton

Ella Susmanek - fortepian

 

Dobri Christov, Georgi Zlatev Czerkin, Panczo Vladigerov, Vera Baeva, Ivan Marinov

17 czerwca, sobota

 

PIEŚŃ AUSTRIACKA

Krzysztof Szmyt – tenor

Mateusz Szmyt – wiolonczela

Edward Wolanin - fortepian

 

Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart

Benedict Randhartinger, Franz Schubert

 

PIEŚŃ WŁOSKA

Robert Cieśla – tenor

Witold Żołądkiewicz – baryton

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti,

Paolo Tosti

 

18 czerwca, niedziela

 

PIEŚŃ CZESKA

Adam Zdunikowski – tenor

Robert Gierlach – bas-baryton

Ella Susmanek - fortepian

 

Antonin Dvořák

Cigánské melodie op.55; Biblické pisně op.99

 

WSTĘP WOLNY

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

 

 

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

IV FESTIWAL PASYJNY

 

 

Pod Patronatem

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski

 

 

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

  Wielki Tydzień 2006

 

 

9 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Leçons de Ténèbres - Muzyka francuskiego baroku na Tydzień Męki Pańskiej

Marta Boberska – sopran, Olga Pasiecznik - sopran, Narol Baroque: Violetta Szopa-Tomczyk – skrzypce barokowe, Anna Jóźwiak – skrzypce barokowe, Piotr Reichert - altówka, Paweł Zalewski – viola da gamba, Anton Birula – teorba, Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne

 

10 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

Wielki Post w życiu ludu polskiego

Zespół Polski: Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kierownictwo artystyczne, Marta Maślanka – cymbały, Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione, Robert Siwak – bębny, Bartłomiej Pałyga – bas, śpiew

 

11 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Jan Dismas Zelenka Lamentacje Jeremiasza

Piotr Olech – kontratenor, Krzysztof Szmyt – tenor, Mirosław Borczyński – bas

Zespół Musicalia: Grzegorz Lalek – I skrzypce, Małgorzata Feldgebel – II skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela, Grzegorz Zimak – kontrabas, Marek Niewiedział – obój/flet, Rafael Gabriel Przybyła – obój/flet, Maciej Witkowski – fagot, Mirosław Feldgebel - pozytyw

 

12 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża

Wolfgang Amadeusz Mozart Requiem

Izabella Kłosińska – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran, Adam Zdunikowski – tenor,

Czesław Gałka – bas, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierownictwem ks. Kazimierza Szymonika, Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej, Tadeusz Wicherek - dyrygent

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

 

13 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

Śpiewy z rękopisu Sióstr Klarysek z Krakowa z 1257 roku

Bornus Consort: Robert Lawaty, Robert Pożarski, Marcin Bornus-Szczyciński,

Cezary Szyfman, Mirosław Borczyński, Stanisław Szczyciński

 

14 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

Poezja pasyjna.

Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła

 

15 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

Marc’ Antonio Ingegneri Responsoria na Wielką Sobotę

Zespół muzyki dawnej La Tempesta, dyrygent Jakub Burzyński

 

 

 

Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się

w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3

 

 

Rok 2005

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Muzeum Pałacu w Wilanowie

 

V WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ

 

 

 

26 września - 22 października 2005

 

Muzeum Literatury

im. Adama Mickiewicza

Rynek Starego Miasta 20

zawsze w poniedziałki o godz. 18.00

 

 

 

Sala Biała

Muzeum Pałacu w Wilanowie

zawsze w soboty o godz. 16.30

 

26 września, poniedziałek godz. 18.00

 

Maria

Pawlikowska-Jasnorzewska

Dominika Ostałowska - recytacja

Filip Wojciechowski - fortepian

 

 

 

1 października, sobota godz. 16.30

 

Wisława Szymborska

Danuta Stenka - recytacja

Tomasz Strahl - wiolonczela

Agnieszka Gola - wiolonczela

 

 3 października, poniedziałek godz. 18.00

 

Stanisław Barańczak

Grzegorz Damięcki - recytacja

Stanisław Skoczyński - perkusja

 

 

 

8 października, sobota godz. 16.30

 

Stanisław Barańczak

Grzegorz Damięcki - recytacja

Stanisław Skoczyński - perkusja

 

 10 października, poniedziałek godz. 18.00

 

Marcin Świetlicki

Marcin Perchuć i Michał Zieliński - recytacja

Justyna Janiczak - gitara

 

 15 października, sobota godz. 16.30

 

Adam Mickiewicz

Andrzej Ferenc - recytacja

"Zespół Polski"

Maria Pomianowska - fidel płocka, suka biłgorajska

Małgorzata Szarlik - skrzypce żłobione

Marta Maślanka - cymbały

Jerzy Burdzy - basy

Robert Siwak - instrumenty perkusyjne

 

 

 

 17 października, poniedziałek godz. 18.00

 

Adam Zagajewski

Andrzej Ferenc - recytacja

Adam Bogacki - kontrabas

 

 22 października, sobota godz. 16.30

 

Bolesław Leśmian

Marcin Przybylski - recytacja

Beata Klatka - flet

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

25 listopada, piątek godz. 18.00

Adam Mickiewicz

w 150. rocznicę śmierci poety

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Rynek Starego Miasta 20

Andrzej Ferenc - recytacja

"Zespół Polski"

Maria Pomianowska - fidel płocka, suka biłgorajska

Marta Maślanka - cymbały

Jerzy Burdzy - basy

Robert Siwak - instrumenty perkusyjne

 

Andrzej Ferenc

Kierownictw artystyczne cyklu

 

Przy realizacji Wieczorów wsparcia udzieliły: Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Kultury

WSTĘP WOLNY

 

Daj nam nadziei choć garstkę Koncert

z okazji XXV rocznicy powstania Solidarności oraz Święta Niepodległości

piątek, 11 listopada 2005 godz. 17.15

Miejska Galeria Sztuki ul. Krupówki 41, Zakopane

 

wykonawcy:

Dorota Późniecka - sopran

Robert Cieśla - tenor

Krzysztof Kur - tenor

Witold Żołądkiewicz - baryton

Czesław Gałka - bas

Krzysztof Najbor - recytacja

Krzysztof Wnuk - recytacja

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna

Agnieszka Kreiner - dyrygent

My, Pierwsza Brygada Koncert pieśni legionowych i ułańskich

piatek, 11 listopada 2005 godz. 19.00

Kościół Św. Michała Archanioła

ul. Puławska 95, Warszawa

 

wykonawcy:

Dorota Lachowicz - mezzosopran

Krzysztof Szmyt - tenor

Adam Zdunikowski - tenor

Ryszard Cieśla - baryton

Remigiusz Łukomski - bas

Ewa Pelwecka - fortepian

Andrzej Ferenc - aktor

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Grzybowska 79, Warszawa

 

środa, 5 października 2005 godz. 14.00 i 16.00

czwartek, 6 października 2005 godz. 12.00 i 14.00

 

 

V LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

 

 

25 czerwca - 31 lipca 2005

koncerty odbywać się będą we wszystkie soboty i niedziele o godz. 13.00 w Podchorążówce - Muzeum Wychodźstwa Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz we wszystkie soboty i niedziele o godz. 15.00 w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie

 

WSTĘP WOLNY

 

Festiwal Pieśni Europejskiej

 

 

 

21 maja - 19 czerwca 2005

koncerty odbywać się będą we wszystkie soboty i niedziele o godz. 13.00 Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie w Warszawie

 

Witaj Majowa Jutrzenko

Konstytucja 3 Maja w pieśni i piosence

 

Koncerty:

 

2 maja 2005 godz. 19.00 Kościół Św. Michała ul. Puławska

3 maja 2005 godz. 16.00 Katedra Św. Floriana ul. Floriańska

3 maja 2005 godz. 20.00 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

 

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

III FESTIWAL PASYJNY

 

Pod Patronatem

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski

i Pana Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Warszawy

 

Rozważania Wielkopostne wygłosi

Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski - Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

  Wielki Tydzień 2005

 

 

20 marca, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Joseph Haydn Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

Andrzej Ferenc - aktor, Kwartet Wilanów: Tadeusz Gadzina - I skrzypce, Paweł Łosakiewicz - II skrzypce, Ryszard Duź - altówka Marian Wasiółka - wiolonczela

 

21 marca, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

Muzyka Pasyjna Kościoła Protestanckiego

Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, Tatiana Hempel - sopran, Michał Markuszewski - organy, Paweł Hruszwicki - dyrygent

 

22 marca, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Tomás Luis da Victoria Requiem

Zespół wokalny PRAETER RERUM SERIEM

Olga Mysłowska - cantus, Maciej Gocman - altus, Marcin Trzciński - tenor, Marcin Sobczyk - bassus, Marek Nawrocki - kierownik zespołu

Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA

Piotr Wawreniuk - puzon, Michał Kiljan - puzon, Robert Krajewski - puzon, Małgorzata Feldgebel - fidel, Krzysztof Owczynik - flety, Barbara Świderska - pozytyw, Jacek Urbaniak - flety, pomort, kierownik zespołu

 

23 marca, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża

Gioacchino Rossini Stabat Mater

Izabella Kłosińska - sopran, Dorota Lachowicz - mezzosopran, Adam Zdunikowski - tenor, Robert Gierlach - bas, Chór Uniwesytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierownictwem. Ks. Kazimierza Szymonika, Orkiestra Polskiego Radia, Łukasz Borowicz - dyrygent

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

 

24 marca, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

Lamentacje. Marek Bałata - śpiew, Jan Pilch - instrumenty perkusyjne

 

25 marca, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

Pasja wg św. Jana. Występują: Marcin Bosak, Jacek Bursztynowicz, Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła, Małgorzata Kaczmarska, Filip Łobodziński, Wojciech Machnicki, Adam Marszalik. Opracowanie dźwiękowe - Wojciech Mularczyk

 

26 marca, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

Ryszard Cieśla - baryton, Cantores Minores, Joseph Herter - dyrygent

 

Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3

 

 

Rok 2004

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

IV WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ

 

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Rynek Starego Miasta 20, Warszawa

 

 

 

27 września 2004

poniedziałek godz. 18.00

 

 

JAROSŁAW IWASZKIEWICZ

Ignacy Gogolewski - recytacja

Anna Gajewska - recytacja

Joanna Maklakiewicz - fortepian

 

 

4 października 2004

poniedziałek godz. 18.00

 

 

BRUNO SCHULZ

Adam Ferency - recytacja

Magdalena Szczepanowska - skrzypce

Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

 

11 października 2004

poniedziałek godz. 18.00

 

 

EWA LIPSKA

Elżbieta Kijowska - recytacja

Mikołaj Majkusiak - akordeon

 

 

18 października 2004

poniedziałek godz. 18.00

 

 

CZESŁAW MIŁOSZ

Krzysztof Gosztyła - recytacja

Tomasz Kaszubowski - gitara

Paweł Nawara - gitara

 

 

 

Kierownictwo Artystyczne Cyklu

Andrzej Ferenc

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły

Miasto Stołeczne Warszawa

Samorząd Województwa Mazowieckiego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Koncert pieśni legionowych i ułańskich

 

My, Pierwsza Brygada

 

zostanie wykonany:

 

11 listopada 2004 o godz. 12.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej p.w. Św. Floriana

 

11 listopada 2004 o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kutury

 

11 listopada 2004 o godz. 19.15 Koncert My Pierwsza Brygada odbędzie się też w Kosciele Parafialnym w Michałowicach

 

Bliższe informacje wkrótce

 

Koncert WARSZAWSKIE DZIECI - Pieśni Powstania Warszawskiego

 

zostanie wykonany:

 

9 października 2004 w Pruszkowie (na terenie dawnego Obozu Przejściowego)

Rozpoczęcie uroczystości godz. 11.00 Koncert Filharmonii im. Traugutta ok. godz. 12.20 (Po Mszy Świętej i Apelu Poległych)

 

10 października 2004 o godz. 16:00 w Łukowie

Hala sportowa przy Szkole Podst. Nr 1

 

Koncert WARSZAWSKIE DZIECI - Pieśni Powstania Warszawskiego w Chicago

 

odbędzie się 18 września (sobota) o godz. 20.00 w Guerin Auditorium 8001 West Bemont Ave. Chicago-Highland Park IL

 

Zainteresowanych zapraszamy na stronę:

www.concertpol.com/upcoming_events.htm

 

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku

Krzysztof Kur - Dyrektor  Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

IV LETNI FESTIWAL PIEŚNI

KOMPOZYTORÓW POLSKICH

17 lipca - 1 sierpnia 2004

 

Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego

Łazienki Królewskie

 

IV LETNI FESTIWAL PIEŚNI

KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 

 

17 lipca, sobota godz. 13.00

STANISŁAW MONIUSZKO

Agnieszka Kurowska - sopran, Agnieszka Lipska - mezzosopran,

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

18 lipca, niedziela godz. 13.00

MIKOŁAJ GOMÓŁKA

Krzysztof Szmyt - tenor, Marcin Zalewski - lutnia,

Paweł Zalewski - viola da gamba basowa

 

24 lipca, sobota godz. 13.00

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

Ryszard Cieśla - baryton, Maja Nosowska - fortepian

 

25 lipca, niedziela godz. 13.00

ANTONI RADZIWIŁŁ

Justyna Stępień - sopran, Krzysztof Szmyt - tenor, Viola Łabanow - fortepian, Mateusz Szmyt - wiolonczela, Marcin Zalewski - gitara

 

31 lipca, sobota godz. 13.00

FRYDERYK CHOPIN

Anna Radziejewska - mezzosopran, Witold Żołądkiewicz - baryton,

Mariusz Rutkowski - fortepian

 

1 sierpnia, niedziela godz. 13.00

WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

Barbara Misiaszek - sopran, Julita Werszko - sopran,

Elżbieta Wróblewska - mezzosopran, Krzysztof Kur - tenor, Andrzej Wiśniewski - tenor, Mateusz Zajdel - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Łukasz Rosiak - baryton, Remigiusz Łukomski - bas, Andrzej Ferenc - aktor, Jakub Badurka, Ewa Pelwecka - fortepian

 

Filharmonia im. Romualda Traugutta wykona koncert pt. WARSZAWSKIE DZIECI

Pieśni Powstania Warszawskiego

 

30 lipca 2004 r. o o godz. 19.00 w Ratuszu w Berlinie (Niemcy) - siedzibie nadburmistrza Berlina

 

1 sierpnia 2004r. o godz. 20.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

 

19 września 2004r. w Chicago (USA)

 

Krzysztof Kur - Dyrektor

Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

 

 

II Festiwal Pasyjny Crucifixus Est...

 

FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

 

CRUCIFIXUS EST...

 

 

II FESTIWAL PASYJNY POD PATRONATEM

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski

i Pana Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Rozważania Wielkopostne wygłosi Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski - Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych

 

Wielki Tydzień 2004

4 kwietnia, godz. 20.00, Niedziela Palmowa

Krzyż mój nieść będę chętnie

Jan Sebastian Bach - Suita orkiestrowa g-moll BMV 1070, Antonio Vivaldi - Sinfonia Al Santo Sepolcro RV 169

Jan Sebastian Bach - Kantata Ich will den Kreuzstab gerne tragen BMV 56

Ryszard Cieśla - baryton, Warszawscy Soliści CONCERTO AVENNA pod kierownictwem Andrzeja Mysińskiego, Zespół Wokalny

BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego

 

5 kwietnia, godz. 20.00, Wielki Poniedziałek

 

Oto dziś zawisł na Drzewie Krzyża

Prawosławne śpiewy Wielkiego Postu

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej pod kierownictwem ks. Jerzego Szurbaka. Dyrygenci ks. Jerzy Szurbak i Bogdan Kuźmiuk [ PROGRAM ]

 

6 kwietnia, godz. 20.00, Wielki Wtorek

 

Stała Matka boleściwa

Antonio Vivaldi - Stabat Mater, Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

Marta Boberska - sopran, Anna Radziejewska - mezzosopran, Jakub Burzyński - kontratenor, Zespół MUSICALIA w składzie: Maria Papuzińska-Uss - I skrzypce, Grzegorz Lalek - II skrzypce, Violetta Płużek - altówka, Tomasz Frycz - wiolonczela, Grzegorz Zimak - kontrabas, Mirosław Feldgebel - klawesyn

 

7 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża

 

Prapremiera

 

Krzysztof Knittel

 

Czy to był jeszcze stan wojenny czy tuż po? Już dobrze nie pamiętam, ale przecież to można sprawdzić...[ więcej ]

 

Męka Pańska według Świętego Mateusza

 

Jezus

 

Wojciech Gierlach (bas)

 

Ewangelista

 

Jarosław Bręk (baryton)

 

Kapłan

 

Dorota Lachowicz (mezzosopran)

 

Piłat

 

Agnieszka Lipska (mezzosopran)

 

 

Krzysztof Kur (tenor)

 

 

zespół wokalny w składzie:

 

Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran)

Aneta Łukaszewicz (mezzosopran)

Katarzyna Krzyżanowska (mezzosopran)

Aleksander Kunach (tenor), Piotr

Łukasz Rosiak (baryton), Judasz

Patryk Sokołowski (bas)

 

Ryszard Cieśla

Przygotowanie wokalne

 

 

 

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS

 

 

Agnieszka Duczmal

Dyrygent

 

TRIDUUM PASCHALNE

udział w Liturgii

8 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

Małgorzata Kaczmarska - aktorka, Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego

9 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

BORNUS CONSORT w składzie: Robert Lawaty, Robert Pożarski, Marcin Bornus-Szczyciński, Mirosław Borczyński, Stanisław Szczyciński

10 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego

 

Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18 Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:

Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

 

Rok 2003

 

 

 

Krzysztof Kur - Dyrektor

Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny

 

FILHARMONIA

im. ROMUALDA TRAUGUTTA

 

Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.

 

DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

 

 

 

CRUCIFIXUS EST...

 

FESTIWAL PASYJNY POD PATRONATEM

 

Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski

 

i Pana Waldemara Dąbrowskiego - Ministra Kultury

 

 

Wielki Tydzień 2003

 

13 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa

Jezusa Judasz przedał

Koncert Polskich Pieśni Pasyjnych XV-XVI wieku

 

Teresa Budzisz-Krzyżanowska - aktorka, Grzegorz Zychowicz - bas, Zespół instrumentów dawnych Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego Ars Nova w składzie: Małgorzata Feldgebel - fidel, Joanna Nogal - fidel,  Marcin Zalewski - lira korbowa, viola da gamba, śpiew; Mirosław Feldgebel - harfa gotycka, śpiew; Krzysztof Owczynik - flety, fujarki, śpiew, Jacek Urbaniak - flety, cornamuse, gemshorn, kołatki, kierownictwo artystyczne.

 

14 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek

Na Górze Oliwnej

Koncert polskiej muzyki pasyjnej z XVII i XVIII

 

Wanda Laddy - sopran, Piotr Olech - alt, Zespół Mercurius w składzie: Małgorzata Feldgebel - skrzypce barokowe, Paweł Iwaszkiewicz - flety, Marcin Zalewski - viola da gamba, Mirosław Feldgebel - pozytyw, kierownictwo artystyczne

 

15 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek

Krzyżu Święty nade wszystko

Koncert pieśni i poezji pasyjnej

 

Adrianna Szmyt - dyrygent, Krzysztof Szmyt - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Piotr Wilczyński - organy, Agnieszka Prosowska - flet, Elżbieta Tabernacka - flet, Łukasz Dzikowski - obój, Henryk Łapiński - recytacja, Chór Cantate Domino Parafii Ofiarowania Pańskiegow Warszawie

 

16 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa

Kontemplacje Męki Pańskiej

Koncert średniowiecznych pieśni pasyjnych

 

Piotr Łykowski - alt, Krzysztof Kur - tenor, Krzysztof Szmyt - tenor, kierownictwo muzyczne; Grzegorz Zychowicz - bas,  Piotr Wilczyński - organy, Katarzyna Duda - skrzypce

 

 

 

TRIDUUM  PASCHALNE

udział w Liturgii

 

17 kwietnia, godz. 18.00, Wielki Czwartek

Wieczerza Pańska

 

Stanisław Skoczyński - perkusja, Janusz Bukowski - aktor

 

18 kwietnia, godz. 18.00, Wielki Piątek

Liturgia Męki Pańskiej

 

zespół wokalny Bennonitae Cantantes pod dyrekcją Piotra Wilczyńskiego

 

19 kwietnia, godz. 18.00, Wielka Sobota

Wigilia Paschalna

 

Zespół wokalny Il Canto w składzie: Wanda Laddy - sopran, Marta Krupko - mezzosopran, Sławomir Łobaczewski - tenor, Michał Straszewski - bas, kierownictwo muzyczne

 

Festiwalowi towarzyszy wystawa grafik artystów z Akademii Sztuk Pięknych Festiwal odbywa się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18

 

Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły: Archidiecezja Warszawska, Ministerstwo Kultury, Miasto st. Warszawa

 

 

 

Czerwiec i lipiec 2003 to: III Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich - a w nim dzieła najwybitniejszych polskich twórców takich jak Fryderyk Chopin czy Karol Szymanowski. Szczegółowy plan koncertów oraz lista wykonawców dostępna jest tutaj - zapraszamy do zapoznania się z informacją :: więcej :: oraz :: recenzjami ::

 

III Wieczory z Poezją Polską... to impreza która trwała od 2 czerwca... Więcej o programie i organizacji przeczytasz pod tym linkiem :: więcej ::

 

Jeszcze niedawno trwały święta wielkanocne i współorganizowany przez nas Festiwal Pasyjny CRUCYFIXUS EST - dla zainteresowanych jego zawartością przygotowaliśmy w archiwum program. Mamy nadzieję na zamieszczenie także recenzji i opinii o festiwalu. :: więcej ::

 

O kolejnych przygotowywanych imprezach będziemy informować już wkrótce.

 

 

 

AMOR PATRIAE (5.10.2003 - 29.11.2003)

 

Festiwal Polskich Pieśni Patriotycznych

Pod Patronatem Pana Ryszarda Kaczorowskiego

- Ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Wychodźstwie:

 

Warszawskie Dzieci - Pieśni Powstania Warszawskiego - 5.10.2003 - Zamek Królewski w Warszawie (Sala Wielka)

Boże Coś Polskę - Pieśni Powstania Styczniowego - 12.10.2003 - Muzeum Niepodległości

Polskie Hymny - 19.10.2003 - Muzeum Narodowe w Warszawie

My, Pierwsza Brygada - Pieśni i piosenki legionowe i ułańskie - 10.11.2003 - Muzeum Niepodległości

Sadźmy Róże - Pieśni Powstania Listopadowego - 29.11.2003 - Podchorążówka, Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego (Łazienki Królewskie)

Scenariusze wszystkich koncertów: Tadeusz Kaczyński

 

 

 

Rok 2002

 

II Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich

 

 

II Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich

 

zorganizowany przez Fiharmonię im. Romualda Traugutta

koncerty: Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

 

(Łazienki Królewskie, ul. Szwoleżerów 9)

29 czerwca 2002

sobota, godz. 13:00

 

STANISŁAW MONIUSZKO

 

Justyna Stępień - sopran, Dorota Lachowicz - mezzosopran,

Krzystof Kur - tenor, Ryszard Cieśla - baryton,

Mariusz Dubrawski - fortepian

 

30 czerwca 2002

niedziela, godz. 13:00

 

MIKOŁAJ GOMÓŁKA

 

Zespół Wokalny IL CANTO

Barbara Janowska - sopran, Robert Lawaty - kontratenor,

Krzysztof Szmyt - tenor, Cezary Sz - baryton

Michał Straszewski - bas i kierownik zespołu

Andrzej Ferenc - aktor

 

6 lipca 2002

sobota, godz. 13:00

 

MIECZYSŁAW KARŁOWICZ

 

Jadwiga Rappé - alt, Mariusz Rutkowski - fortepian

 

7 lipca 2002

niedziela, godz. 13:00

 

EDWARD PAŁŁASZ

 

Agnieszka Lipska - mezzosopran, Józef Frakstein - bas,

Ewa Pelwecka - fortepian

 

13 lipca 2002

sobota, godz. 13:00

 

KAROL SZYMANOWSKI

 

Anna Mikołajczak - sopran, Krzysztof Szmyt - tenor,

Edward Wolanin - fortepian

 

14 lipca 2002

niedziela, godz. 13:00

 

ANDRZEJ PANUFNIK

 

Agnieszka Kurowska - sopran, Anna Radziejewska - mezzosopran,

Witold Żołądkiewicz - baryton, Katarzyna Jankowska - fortepian,

Andrzej Ferenc - aktor

 

20 lipca 2002

sobota, godz. 13:00

 

IGNACY JAN PADEREWSKI

 

Anna Lubańska - mezzosopran, Adam Zdunikowski - tenor,

Dagmara Dudzińska - fortepian

 

21 lipca 2002

niedziela, godz. 13:00

 

JÓZEF ELSNER

 

Marta Boberska - sopran, Jerzy Knetig - tenor,

Viola Łabanow - fortepian

 

27 lipca 2002

sobota, godz. 13:00

 

FRYDERYK CHOPIN

 

Olga Pasiecznik - sopran, Robert Gierlach - bas-baryton

Ewa Pobłocka - fortepian

 

28 lipca 2002

niedziela, godz. 13:00

 

JERZY GABLENZ

 

Robert Cieśla - tenor, Małgorzata Pańko - mezzosopran,

Ella Susmanek - fortepian

 

 

 

II Jesienne Wieczory z Poezją Polską

 

 

 

II Jesienne Wieczory z Poezją Polską

 

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

(Rynek Starego Miasta 20, Warszawa)

 

28 października 2002

poniedziałek, godz. 18:00

 

 

 

 

 

*20 listopada 2002

środa, godz. 17:00

 

JULIAN TUWIM

 

Krzysztof Gosztyła

utwory Grażyny Bacewicz, Tadeusza Paciorkiewicza, Karola Szymanowskiego i Henryka Wieniawskiego wykonują:

Katarzyna Duda - skrzypce, Grzegorz Gorczyca - fortepian

 

*(Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,

Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu)

 

4 listopada 2002

poniedziałek, godz. 18:00

 

 

 

 

 

*8 listopada 2002

piatek, godz. 17:00

 

KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI

 

Krzysztof Wakuliński

utwory Grażyny Bacewicz i Michała Spisaka wykonuje

Duet skrzypcowy Con Passione:

Magdalena Szczepanowska i Bartosz Cajler

 

*(Dworek w Gołotczyźnie , ul. Świętochowskiego 3,

Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie)

 

25 listopada 2002

poniedziałek, godz. 18:00

 

ZBIGNIEW HERBERT

 

Mariusz Benoit

Mity Karola Szymanowskiego wykonują:

Jakub Jakowicz - skrzypce, Bartosz Bednarczyk - fortepian

2 grudnia 2002

poniedziałek, godz. 18:00

 

TADEUSZ RÓŻEWICZ

 

Anna Seniuk

utwory Grażyny Bacewicz, Mieczysława Karłowicza i Henryka Wieniawskiego wykonują:

Magdalena Małecka - altówka, Jakub Lubowicz - fortepian

 

*Informujemy również, że w ramach II JESIENNYCH WIECZORÓW Z POEZJĄ POLSKĄ wykonamy dwa dodatkowe koncerty poza Warszawą (dnia 8 i 20 Listopada). ZAPRASZAMY

 

Kierownictwo Artystyczne Cyklu

Andrzej Ferenc

WSTĘP WOLNY

11 listopada 2002

poniedziałek, godz. 18:00

 

Filharmonia im. Romualda Traugutta serdecznie zaprasza na koncert pt.

"My, Pierwsza Brygada" - który odbędzie się w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie (Plac Teatralny 20)

 

W programie koncertu znajdą się najpieknięjsze pieśni i piosenki legionowe i ułańskie oraz wypowiedzi Józefa Piłsudskiegi i Ignacego Jana Paderewskiego.

 

W koncercie wezmą udział: Dorota Późniecka - sopran, Krzysztof Kur - tenor, Krzysztof Szmyt - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Krzysztof Kumor - aktor, Maciej Rayzacher - aktor, Ewa Pelwecka - fortepian

 

ZIMOWE WIECZORY Z POEZJA POLSKĄ (25 lutego - 18 marca 2002)

w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

25.02.2002 (poniedziałek) godz. 18.00

 

wieczór poświęcony poezji Adama Mickiewicza

Krzysztof Kolberger - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Agata Meilute - aktorka, Edward Wolanin - fortepian

 

4.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00

 

wieczór poświęcony poezji Juliusza Słowackiego

Olgierd Łukaszewicz - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Edward Wolanin - fortepian

 

11.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00

 

wieczór poświęcony poezji Zygmunta Krasińskiego

Krzysztof Gosztyła - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Filip Wojciechowski - fortepian

 

18.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00

 

wieczór poświęcony poezji Cypriana Kamila Norwida

Teresa Budzisz-Krzyżanowska - aktorka, Andrzej Ferenc - aktor, Aneta Todorczuk - aktorka, Filip Wojciechowski - fortepian

 

3.05.2002 (piątek) godz. 9.00

 

Kosciół Św. Małgorzaty w Łomiankach

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

 

11.05.2002 (sobota) godz. 17.00

 

Hala sportowa w Rzeszowie

Koncert z okazji Konstytucji 3-ciego Maja i Bitwy o Monte Cassino

 

 

Rok 2001

 

Koncerty, przedstawienia i inne występy

FILHARMONII im. ROMUALDA TRAUGUTTA w roku 2001

 

5.01.2001 (piątek) godz.19.00

 

Teatr Mały w Warszawie

"SADŹMY RÓŻE" - widowisko muzyczne

 

7.01.2001 (niedziela) godz.16.00

 

Archikatedra Św. Jana Chrzciciela w Warszawie

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych

240. koncert z cyklu MUZYKA RELIGIJNA W ARCHIKATEDRZE WARSZAWSKIEJ

 

13.01.2001 (sobota) godz.17.00

 

Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych

 

14.01.2001 (niedziela) godz.18.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych

 

8.02.2001 (czwartek) godz.15.30

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

Koncert na sesji naukowej

 

8.02.2001 (czwartek) godz.19.00

 

Muzeum Historyczne m.st.Warszawy

Koncert pieśni St.Moniuszki i I.J.Paderewskiego

 

15.02.2001 (czwartek) godz.15.30

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa

Koncert podczas sesji naukowej

 

18.02.2001 (niedziela) godz.17.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Św. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego

 

8.04.2001 (niedziela) godz.10.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

"MĘKA PAŃSKA" (Niedziela Palmowa)

13.04.2001 (piątek) godz.17.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

"MĘKA PAŃSKA" (Wielki Piątek)

 

3.05.2001 (czwartek) godz.11.30

 

Urząd miejski w Nowym Sączu

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

 

3.05.2001 (czwartek) godz.14.30

 

Urząd miejski w Karczewie

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

 

13.05.2001 (niedziela) godz.18.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

 

17.06.2001 (niedziela) godz.15.30

 

Plac Teatralny w Warszawie

Koncert podczas Odpustu Św. Brata Alberta

 

 

 

LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

(14 lipca - 11 sierpnia 2001)

 

14.07.2001 (sobota) godz. 15.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Stanisława Moniuszki

 

21.07.2001 (sobota) godz. 15.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Karola Szymanowskiego

 

28.07.2001 (sobota) godz. 15.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Ignacego Jana Paderewskiego

 

4.08.2001 (sobota) godz. 15.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Mieczysława Karłowicza

 

11.08.2001 (sobota) godz. 15.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Fryderyka Chopina

 

 

 

 

 

9.09.2001 (niedziela) godz. 10.00

 

Kościół Srodowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Św. w drugą rocznicę śmierci Tadeusza Kaczyńskiego

 

23.09.2001 (niedziela) godz.13.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Św. w intencji Cypriana K. Norwida (transmisja TV)

 

29.09.2001 (sobota) godz. 19.00

 

Plac Bankowy w Warszawie

Udział w odsłonięciu pomnika Juliusza Słowackiego

 

30.09.2001 (niedziela) godz. 10.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Św. dniu patronalnym pracowników TV

 

30.09.2001 (niedziela) godz. 13.00

 

Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"WARSZAWSKIE DZIECI" koncert pieśni powstańczych w 57. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego

 

8.10.2001 (poniedziałek) godz.10.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego

 

8.10.2001 (poniedziałek) godz.12.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego

 

28.10.2001 (niedziela) godz.17.00

 

Kościół środowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Sw. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego

 

11.11.2001 (niedziela) godz.12.00

 

Kościół Pokamedulski w Lasku Bielańskim (ul.Dewajtis 3)

"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert w 83. rocznicę odzyskania niepodległości

 

11.11.2001 (niedziela) godz.19.00

 

Kościół Św. Antoniego Marii Zaccarii (ul.Sobieskiego 15)

"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert w 83. rocznicę odzyskania niepodległości

 

12.11.2001 (poniedziałek) godz.10.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej

 

12.11.2001 (poniedziałek) godz.12.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej

 

12.11.2001 (poniedziałek) godz.15.00

 

Wojskowa Akademia Techniczna

"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert dla kombatantów

 

14.11.2001 (środa) godz.9.30

 

Państwowa Szkoła Baletowa

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej

 

28.11.2001 (środa) godz.19.00

 

Warszawski Ośrodek Kultury (ul. Elektoralna 12)

Udział w programie w reżyserii Olgierda Łukaszewicza poświęconym

171. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego

 

17.12.2001 (poniedziałek) godz.10.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży szkolnej

 

17.12.2001 (poniedziałek) godz.12.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży szkolnej

 

29.12.2001 (sobota) godz. 18.00

 

Zamek Królewski w Warszawie

Koncert kolęd

 

Rok 2000

 

2.01.2000 (niedziela) godz.16.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych

 

9.01.2000 (niedziela) godz.14.00

 

Kościół w Józefowie

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych

 

13.04.2000 (czwartek) godz.15.30

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

Koncert podczas sesji naukowej

 

16.04.2000 (niedziela) godz.10.00

 

Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie

"MĘKA PAŃSKA" (Niedziela Palmowa)

 

21.04.2000 (piątek) godz.17.00

 

Kościół Srodowisk Twórczych w Warszawie

"MĘKA PAŃSKA" (Wielki Piątek)

 

24.04.2000 (poniedziałek) godz.10.00

 

Kościół środowisk Twórczych w Warszawie

Oprawa muzyczna Mszy Św. w Poniedziałek Wielkanocny

 

3.05.2000 (środa) godz.12.00

 

Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

koncert z okazji 209. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

6.05.2000 (sobota) godz.18.00

 

Urząd Gminy Warszawa-Bemowo

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO" - koncert

 

9.05.2000 (wtorek) godz.10.00

 

Teatr Stara Prochownia w Warszawie

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z epoki

 

9.05.2000 (wtorek) godz.12.00

 

Teatr Stara Prochownia w Warszawie

"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z epoki

 

11.05.2000 (czwartek) godz.15.30

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa

Koncert podczas sesji naukowej

 

19.06.2000 (poniedziałek) godz.19.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

Koncert towarzyszący wystawie POLONIA, POLONIA (z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Concerto Avenna) wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem składającym się na wystawę

 

24.09.2000 (niedziela) godz.17.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"POLSKIE HYMNY"

koncert z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Concerto Avenna

 

1.10.2000 (niedziela) godz.18.00

 

Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie

"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert

 

4.10.2000 (środa) godz.8.30

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"WARSZAWSKIE DZIECI"

koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego

 

14.10.2000 (sobota) godz.14.00

 

Kaplica Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

na Jasnej Górze (Częstochowa)

Oprawa muzyczna Ogólnopolskiej Pielgrzymki Środowisk Twórczych

 

20.10.2000 (piątek) godz.19.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"CHOPIN Z MAZOWSZA" (Premiera) - koncert pieśni Fryderyka Chopina i melodii Oskara Kolberga z Towarzyszeniem zespołu Ars Nova

 

26.10.2000 (czwartek) godz.19.00

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa

"CHOPIN Z MAZOWSZA" - koncert pieśni Fryderyka Chopina i melodii Oskara Kolberga z Towarzyszeniem zespołu Ars Nova

 

28.10.2000 (sobota) godz.17.00

 

Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie

Oprawa muzyczna Mszy Sw. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego

 

9.11.2000 (czwartek) godz.18.00

 

Kościół Ewangelicko-Augsburski (Pl.Małachowskiego)

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert z cyklu "Czwartkowych koncertów dla młodzieży" Filharmonii Narodowej

 

11.11.2000 (sobota) godz.17.00

 

Dom Kultury w Kościanie

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert

 

12.11.2000 (niedziela) godz.16.00

 

Dom Kultury w Józefowie

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert

 

22.11.2000 (środa) godz.13.00

 

Państwowa Szkoła Baletowa

"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży

 

26.11.2000 (niedziela) godz.12.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SADŹMY RÓŻE" - koncert

 

27.11.2000 (poniedziałek) godz.18.00

 

Teatr Polski w Warszawie

"SADŹMY RÓŻE" - widowisko muzyczne (spektakl zamknięty dla kombatantów)

 

29.11.2000 (środa) godz.12.00

 

Muzeum Historyczne m.st.Warszawy

"SADŹMY RÓŻE"

koncert podczas otwarcia wystawy poświęconej Powstaniu Listopadowemu

 

30.11.2000 (czwartek) godz.20.00

 

Teatr Mały w Warszawie

"SADŹMY RÓŻE" (Premiera) - widowisko muzyczne poświęcone pieśniom Powstania Listopadowego

 

1.12.2000 (piątek) godz.10.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego

 

1.12.2000 (piątek) godz.12.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego

 

6.12.2000 (środa) godz.10.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego

 

6.12.2000 (środa) godz.12.00

 

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta

"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego

 

7.12.2000 (czwartek) godz.18.00

 

Muzeum Historyczne m.st.Warszawy

"SADŹMY RÓŻE" - koncert

 

17.12.2000 (niedziela) godz.10.00

 

Kościół Środowisk Twórczych

Oprawa muzyczna Mszy Św. w 100. lecie istnienia Galerii Zachęta

 

 

 

Rok 1999

 

Koncerty, przedstawienia i inne występy FILHARMONII im. ROMUALDA TRAUGUTTA

w okresie od 21 września 1999 do 31 grudnia 1999

 

 

21.09.1999 (wtorek) godz.14.00

 

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Koncert z okazji 60. rocznicy Wojny Obronnej 1939r.

 

26.09.1999 (sobota) godz.18.00

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

"SIŁA FATALNA" (Premiera) - koncert poświęcony Juliuszowi Słowackiemu

 

2.10.1999 (sobota) godz.15.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

WARSZAWSKIE DZIECI - koncert poświęcony Powstaniu Warszawskiemu

 

3.10.1999 (niedziela) godz.11.00

 

Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie

Oprawa muzyczna Mszy Św. w 55. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego

 

11.10.1999 (poniedziałek) godz.10.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży

 

11.10.1999 (poniedziałek) godz.12.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży

 

12.10.1999 (wtorek) godz.10.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży

 

12.10.1999 (wtorek) godz.12.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży

 

13.10.1999 (środa) godz.10.00

 

Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego

"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży

 

8.11.1999 (poniedziałek) godz.18.00

 

Teatr Dramatyczny w Warszawie

"MY, PIERWSZA BRYGADA" - skrócona wersja przedstawienia poświęconego rocznicy odzyskania niepodległości

 

11.11.1999 (czwartek) godz.13.00

 

Kościół Św. Anny w Wilanowie

Oprawa muzyczna Mszy Św. i koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"

 

11.11.1999 (czwartek) godz.16.00

 

Dom Kultury w Józefowie

Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"

 

11.11.1999 (czwartek) godz.18.45

 

Kościół na Ursynowie (ul.Komisji Edukacji Narodowej)

Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"

 

11.11.1999 (czwartek) godz.19.00

 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"

 

16.11.1999 (wtorek) godz.19.00

 

Teatr Wielki - Opera Narodowa Sala im. Emila Młynarskiego

Przedstawienie "MY, PIERWSZA BRYGADA" - PAMIĘCI TADEUSZA KACZYŃSKIEGO

 

18.12.1999 (sobota) godz.13.00

 

Dom Kultury w Józefowie

Koncert kolęd tradycyjnych

 

20.12.1999 (poniedziałek) godz.14.00

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

Koncert kolęd tradycyjnych dla pracowników Zamku Królewskiego

 

28.12.1999 (wtorek) godz.17.00

 

Muzeum Literatury w Warszawie

Koncert "SIŁA FATALNA" (Zakończenie Roku Juliusza Słowackiego)

 

30.12.1999 (czwartek) godz.18.00

 

Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka

"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych